Новини » Світ 84 Читать эту новость на русском

Проект оборонного бюджету США наступного року передбачає 250 мільйонів для України

ZIK

США серйозно розглядають розширену військову допомогу Україні 2019 року. Принаймні, палата представників уже ухвалила оборонний бюджет на наступний рік. Там написано: «задовільнити запит президента Дональда Трампа щодо України та виділити 250 мільйонів доларів на летальні оборонні засоби». А це на 50 мільйонів більше, аніж цього року.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK. 

Крім цього, до законопроекту внесли і співпрацю України зі США у питанні кібербезпеки. Згідно з програмою, США надаватимуть допомогу щодо захисту від кібератак і стимулюватимуть зменшення залежності від російських інформаційних технологій.

«У цей військовий бюджет вкладено всі побічні видатки. Ми інвестуємо гроші, щоб і далі бути першими у гонитві озброєнь. Це пов’язано з нарощуванням військового арсеналу Росії та Китаю», – коментує сенатор Річард Шелбі.

Окремим пунктом прописано і те, що Америка надалі буде стратегічним партнером України та ґарантуватиме безпеку згідно з Будапештським меморандумом. І цей бюджет, на думку сенаторів, яскраве тому підтвердження.

«Завдяки новому військовому бюджету настав час заявити спільникам і ворогам, що ми серйозно налаштовані захищати нашу державу», – наголошує голова комітету Палати з питань збройних сил США Марк Тонбері.

Однак це ще не остаточне рішення. Своє слово має сказати Сенат, який розглядає власний проект бюджету. Перш, ніж документ покладуть на підпис Дональду Трампу, дві версії мають об’єднати в одну.

Олег Решетняк, «Перші про головне»

загрузка...
загрузка...
Loading...