п'ятниця, 25 травня, 2018, 16:27 Політика
Порошенко робить ту саму помилку, що й мій батько у 1998 році, – Чорновіл
ZIK
ZIK

Свого часу В’ячеслав Чорновіл хотів згуртувати біля себе сильну команду політиків, однак його ідея провалилася і він поплатився за це життям. В Україні дуже часто бажання об’єднання закінчується кровопролиттям.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK  сказав політолог Тарас Чорновіл.

«Петро Порошенко дуже залежний від команди. У 2015-2016 роках мені довелося трошки з ними попрацювати. Я готував певну аналітику, редагував тексти. Мені показували вимоги, які ставив до виступів Президент. І мушу відзначити, що до кожного спічу він ставився дуже жорстко», – зазначає політолог.

Однак, Тарас Чорновіл проводить паралель між Петром Порошенком і політичною діяльністю свого батька.

 «У 2014 році Петро Олексійович зробив ту саму помилку, що й мій батько у 1998 році. В’ячеслав Чорновіл дуже хотів об’єднати всіх. У той час така ідея була доброю, адже  наступала загроза з боку комуністів. Він закликав всі політичні сили стати на один бік, але основі гравці пішли окремо. До батька приєдналися маргінальні структури, шантажисти, тому не взяти їх не можна було. Потім вони всі зрадили його, створили колосальні проблеми, розвалили фракцію і партію. Все закінчилося загибеллю В’ячеслава Чорновола. Не від їхніх рук, але таким був фініш. Це схоже на ситуацію з Порошенком. Адже перед президентськими виборами у 2014 році створювалася команда. Петро Олексійович звернувся до всіх – навіть до свого опонента – Тимошенко. Пішли з ним, як правило, маргінали. Зрештою, всі вони його покинули і стали ворогами – група Наливайченка, Фірташ», – пояснює експерт.

На жаль, фактор об’єднання супроводжується кровопролиттям, упевнений Тарас Чорновіл.

«Це свого часу довів В’ячеслав Чорновіл. Я дуже хочу, щоб на наступних виборах Порошенко пішов з цілісною командою, яка не буде мати гігантську фракцію. Звісно, коли йдуть постійні зради, то хочеться вірити тільки тому, кому особисто довіряєш. Порошенко найпотаємніші речі довіряв Онищенку, який був довіреною особою Тимошенко. Дещо парадоксально», – зауважує політолог.

Порошенко довіряє тій команді, яка була з ним у часи тільки бізнесу, додає Тарас Чорновіл.

«Я не є їхнім противником. Вважаю, що бізнес мають провадити підприємці, а політику – політики. Безумовно, бізнес може радити політикам що робити, але нині маємо іншу ситуацію. Команду Порошенка жорстко критикують, але коли доходить до конкретики, то аргументів нема. Це та група, яка виникла на стику з нашими західними радниками, коли нам потрібна була допомога і ледь не звідусіль сипалися ультиматуми», – резюмує політолог Тарас Чорновіл.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 21:44 :15