п'ятниця, 25 травня, 2018, 20:05 Світ
Грищенко: Угорщина має проблеми майже з усіма сусідами, але з нами – найбільш гострі
ZIK
ZIK

Сусіди намагаються розіграти українську карту всередині з власних міркувань. Наприклад, Угорщина має проблеми майже з усіма сусідніми країнами. Але чомусь найбільш гострі проблеми виникають із нами.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив міністр закордонних справ України у 2003-2005, 2010-2012 рр. Костянтин Грищенко, відповідаючи на запитання, чи ускладнення у відносинах із сусідами пов’язане з недалекоглядністю влади, чи слабкістю країни.

«Сусіди намагаються розіграти українську карту всередині з власних міркувань, оскільки, наприклад, Угорщина має проблеми майже з усіма сусідніми країнами. Тому не можна сказати, що ми виняток. З іншої сторони, чомусь найбільш гострі проблеми виникають із нами. Хоча з тією ж Словаччиною, де є величезна й більш активна група угорців, словакам вдалось це знівелювати», – вважає дипломат.

Водночас, за словами пана Грищенка, українська дипломатія не займалась із полякати тим, чим треба було займатись.

«Якщо попередній посол періодично зустрічався з Президентом, що буває нечасто, то тепер ці контакти навіть на рівні заступника міністра відбуваються вкрай рідко. Коли обрали Дуду, то з ним потрібно було негайно зустрічатись, першими привітати. Вони на все звертають увагу. Поляки не просто традиційно історично гонорові, вони такі і є. Це треба поважати, оскільки вони себе поважають», – розповів гість програми.

На переконання дипломата, якщо говорити більш широко, то одна з основних проблем пов’язана з особистістю Петра Олексійовича.

«Це вже заїжджена фраза, що він одночасно і Президент, і міністр закордонних справ, і головнокомандувач, і звичайно керівник всіх спецслужб. Їх не видно і не особливо чутно. Навіть серед фахівці невідомо про їхню роботу. Можливо, там є величезні досягнення, хоча якщо таке трапляться, то про це ми дізнаємося від глави держави, бо це його заслуга», – констатував Костянтин Грищенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 11:47 :48