Новини » Економіка 25 травня, 2018, 18:12
Експерт назвав галузі, по яких найбільше вдарить підвищення вартості газу
ZIK
ZIK

Підвищення вартості газу для промисловості найбільше відчують будівельна промисловість, а також металургія.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення розповів енергетичний експерт Валентин Землянський.

Нагадаємо, як заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитро Вовк, приведення цін на газ для населення до ринкового рівня призведе до їх збільшення на 60-70%. З його слів, якби питання перегляду тарифів вирішили відразу, коли його ініціював МВФ, підвищення відбулося б на 10-15%.

Валентин Землянський зауважив, що нині, на скільки не підвищували б тарифи, населення не в змозі платити такі суми.

«Підвищення вдарить по сімейних бюджетах, по бюджетах домогосподарств, це вдарить по макроекономічних показниках, які закладені у державному бюджету, тому що рівень субсидій зашкалить далеко за 100 млрд грн», – заявив експерт.

Валентин Землянський, коментуючи наслідки підвищення вартості газу для промисловості з 1 червня, зазначив, що це питання більше стосується конкурентоспроможності українських підприємств на світових ринках, адже чим вища вартість енергоносіїв і чим більша енергоємність економіки, тим нижча конкурентоздатність товарів.

Експерт навів приклад російських та українських хімічних підприємств, які виготовляють добрива, – перші за ціною газу у 200 дол., другі – понад 400 доларів. «Питань немає», – резюмував він.

«А всередині (країни. – Ред.) це найбільше відчує будівельна промисловість, бо, наприклад, найбільш енергоємним, після хіміків, є виробництво будматеріалів. Так, у цементному виробництві 40% собівартості цементу займає газ. Далі – металурги та решта галузей, бо у всіх у собівартості так чи інакше закладена складова газу. Тобто це ляже у підсумку на ціну товару і знову – на нас із вами як споживачів цих товарів та послуг», – заявив Валентин Землянський.

Ідучи шляхом постійного підвищення вартості газу, наголосив експерт, Україна йде шляхом до аграрної супердержави, «коли не будуть потрібні блага цивілізації у вигляді центрального опалення, гарячої води, коли газове опалення в індивідуальних домогосподарствах стане розкішшю, і це вбиває промисловість».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 08:23 :54