Новини » Політика 25 травня, 2018, 13:16
Депутати відверто «валять» антикорупційний суд, – Давидюк
ZIK
ZIK

Створення антикорупційного суду не хочуть ані депутати, ані Банкова. Адже, якщо така інституція запрацює уже сьогодні, вона може суттєво вплинути на майбутній виборчий процес, бо незалежні судді справді можуть відправити за ґрати політиків-корупціонерів.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK зазначив політолог, директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

Він наголосив: цьоготижнева робота депутатів щодо антикорупційного суду була «малопрофесійним спектаклем, який перетворився у балаган із затягуванням ухвалення рішень».

«Звичайно, коли їм потрібно, то вони й голосують. Наприклад, так було у бюджетну ніч. Та й чи написали дві тисячі правок, коли голосували про уникнення подвійного оподаткування з офшорними країнами? Цей закон пройшов дуже чітко»,– зауважив Давидюк.

Мовляв, депутати не хотіли розглядати усі правки по антикорупційному суду блоками.

«Коли їм потрібно провести закон, то і роблять це швидко, гарно та якісно. Якщо ж його треба завалити, тоді просто затягують», – переконаний експерт.

Адже, на його думку, депутати узагалі не хочуть ухвалювати цей законопроект. Після цього влада реальних суддів у країні зросте, тож цей закон може вплинути на політиків ще до президентських та парламентських виборів.

«Корупціонерів почнуть витягати з Верховної Ради та високих посад і відправляти у суд, а потім – до в’язниці. Тож це може суттєво вплинути на виборчий процес», – вважає політолог.

Відтак, депутати розуміють: якщо суд таки створять, вони можуть і не пройти у наступну Верховну Раду, бо стануть підсудними. Якщо ж антикорупційна інстанція запрацює уже після виборів, ще одне покоління корупціонерів залишиться працювати у парламенті.

«Вони прикриються депутатською недоторканністю і, таким чином, виграють ще п’ять років. Тобто, варто лише затягнути ухвалення закону сьогодні, у червні та перенести на осінь – і гру буде виграно», – наголосив Давидюк.

Тому експерт переконаний: депутати відверто валять цей законопроект.

«Те, що на депутатів, нібито, тиснуть – стратегема, яку вигадали самі ж депутати, використовуючи заяви про «зовнішнє управління». Та ще чотири роки тому у нас міністром оборони був росіянин, як і голова СБУ, а безліччю посад ще й управляли з Москви. Та це тоді не називалось «зовнішнім тиском». Венеціанська комісія ж є лише порадником», – звернув увагу він.

Окрім того, за його словами, створення антикорупційного суду не хоче і Банкова. Тож тут у парламенту та Адміністрації президента – «тотальне взаєморозуміння та довіра».

«Вони розуміють, що цього нікому із них не потрібно», – підкреслив Микола Давидюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 13:02 :15