п'ятниця, 25 травня, 2018, 17:06 Політика
Деолігархізація неможлива в українському капіталістичному суспільстві, – політолог
ZIK
ZIK

У порівнянні із 2014 роком, деякі українські олігархи примножили свої доходи. Це стало можливим і з об’єктивних, і з суб’єктивних причин.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK  сказав політолог Володимир Воля.

У 2014 році на першому місці серед найвпливовіших олігархів був Ринат Ахметов, другу позиції обіймав Ігор Коломойський, третім став Геннадій Боголюбов, на четвертій сходинці – Віктор Пінчук. Далі - Юрій Косюк, сам Петро Порошенко і Олексій Вадатурський. Упродовж чотирьох років президентства Петра Олексійовича список зазнав змін.

Цього року перелік теж очолює Ахметов, однак його статки зросли більш, ніж вдвічі. Не змінилося становище Віктора Пінчука. Коломойський посунувся на шосте місце, у той час його замінив Костянтин Жеваго. Водночас на третьому місці – Косюк. А Порошенко зі списку впливових олігархів зник.

«Що таке деолігархізація? Це не більше, як гасло політиків. Хто такі олігархи? Вони є власниками великих економічних капіталів – це і підприємства, банки, земля. Тому як суспільство, яке живе за капіталістичною ринковою системою може бути без таких людей? Ніяк, це нонсенс», – наголошує політолог Володимир Воля.

До того ж експерт підкреслює: понад те, що олігархи мають великі капітали, вони намагаються впливати на політику, маніпулювати, зокрема, за допомогою медійних ресурсів.

«Бізнес олігархів має медійне і політичне продовження. У такому випадку кажуть на власника великого капіталу – олігарх. В українських реаліях виникає питання: «Хто буде фінансувати телеканали?». Візьмімо для прикладу «1+1» і Коломойського. «Приватбанк» націоналізований, є проблеми з законом. Канал залишився. Хто його фінансує? Незрозуміло», – говорить політолог.

Володимир Воля пояснює, чому деякі олігархи примножили свої капітали.

«В Україні промислове виробництво майже зупинилося. Тому ті, хто торгує ресурсами і переробленими агроресурсами, сировинним експортом є у виграші. Якщо говорити про Коломойського і Боголюбова – вони втратили через проблеми з «Приватбанком». Косюк збагатів, бо зростає експорт аграрної продукції до Європи за європейськими цінами», – каже експерт.

Є об’єктивні чинники, чому деякі олігархи збагатіли, однак, можливим є і важіль впливу влади на їхній бізнес, припускає політолог.

«Кажуть, що Косюк заробив завдяки дотаціям від держави. Тобто цей момент спірний. З одного боку, це підтримка свого виробника, але з іншого – він є одним із трьох найбільших виробників аграрної продукції. Близькість до влади інколи допомагає бізнесу. Але як довести дотичність до влади, коли людина сертифікувала свою продукцію і постачає її на європейський ринок?», – звертає увагу політолог Володимир Воля.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 21:43 :21