Новини » Економіка 24 травня, 2018, 14:33
Єврокомісія зобов’язала «Газпром» забезпечити конкурентні ціни на газ
Фото: AzerNews
Фото: AzerNews

Єврокомісія не стала штрафувати російський концерн «Газпром», однак поклала на нього низку зобов’язань, щоб уможливити вільне постачання газу за конкурентними цінами у Центральну і Східну Європу.

Про це йдеться у прес-релізі Єврокомісії щодо антимонопольної суперечки, яка тривала 7 років, передає Економічна правда.

«Усі компанії, що займаються бізнесом у Європі, повинні поважати європейські правила конкуренції, незалежно від того, де вони розташовані. Сьогоднішнє рішення усуває створені «Газпромом» перешкоди, що стоять на шляху вільного потоку газу в Центральну та Східну Європу», – заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

«Справа не зупиняється на сьогоднішньому рішенні – скоріше, це посилення зобов’язань «Газпрому», що починаються сьогодні», – додала вона

Зобов’язання «Газпрому» щодо зняття антимонопольних звинувачень ЄС будуть носити юридично обов’язковий характер.

Єврокомісія сім років вивчала ділові операції «Газпрому» в Європі, звинувачуючи російський концерн у перешкоджанні конкуренції і в завищенні цін на поставки газу в Східну Європу. «Газпром» заперечував звинувачення.

Сьогоднішнє рішення Єврокомісії має на меті припинити поведінку «Газпрому», яка, на думку ЄК, порушувала правила конкуренції.

Згідно з зобов’язаннями, які Єврокомісія наклала на російський концерн, «Газпром» має усунути будь-які обмеження для перепродажу газу країнами; має забезпечити газові потоки з і до держав-членів, які досі ізольовані від інших держав-членів через відсутність інтерконекторів; повинен забезпечити конкурентні ціни; має припинити користуватися домінуючим положенням на ринках ЄС для отримання контролю над газовою інфраструктурою.

Якщо «Газпром» порушить хоча б одне з цих зобов’язань, Єврокомісія може накласти на нього штраф у розмірі 10% світового обороту компанії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-17 15:45 :38