Новини » Політика 24 травня, 2018, 11:44
Якість антикорупційного суду залежить не лише від політиків, але й суспільства, – віце-спікер Ради
ZIK
ZIK

Сьогодні питання полягає не лише в тому, щоб просто створити антикорупційний суд. Важливо, щоб він був справді якісним. А тут все залежить і від того, наскільки воно готове вимагати ухвалення якісного закону.

Таку думку під час розмови із журналістами в кулуарах Верховної Ради України висловила заступник голови парламенту Оксана Сироїд.

«Ми зараз на межі – або антикорупційний суд буде ручним і залежним від Президента і його Адміністрації, або це буде інституція, що незалежно розглядатиме справи топ-корупціонерів», – наголошує нардеп.

Також вона зазначила, що Президент і його команда сьогодні борються за те, аби антикорупційний суд був залежним.

«Судді антикорупційного суду можуть не мати сумнівного минулого, але у них може бути сумнівне майбутнє. Ми вже бачили, як проходив відбір до Верховного суду. Справді набрали певний відсоток дуже якісних суддів, але більшість – це люди, які готові служити», – заявила Оксана Сироїд.

Вона переконана, що коли таким самим чином формуватиметься і антикорупційний суд, то попри невелику кількість якісних суддів, коли там буде більшість, яка готова служити, він не буде ефективним.

«Якщо ми говоримо про те, що антикорупційний суд покликаний розглядати справи проти топ-корупціонерів, там повинні бути відважні люди, які готові розглядати справи, пов’язані з олігархами. Якщо ми отримаємо в складі суду людей, які служать олігархам, ці люди не будуть здатні неупереджено розглядати такі справи», – запевнила народний депутат.

Окрім цього вона пояснила, чому Венеціанська комісія та Міжнародний валютний фонд наполягають на моделі міжнародної ради експертів при відборі суддів.

«Ми знаємо, що коли це будуть робити лише Вища кваліфікаційна комісія разом з Адміністрацією Президента, стає зрозуміло, яким буде склад антикорупційного суду. Ще раз кажу: такий самий, як склад Верховного суду», – повторює парламентар.

Натомість, переконує заступник голови Верховної Ради, коли буде повноважна і якісна міжнародна рада експертів, можна розраховувати, що ці люди зможуть побачити недоброчесних кандидатів і відсіяти їх.

«А далі Вища кваліфікаційна комісія нехай обирає з тих, хто залишиться. Якщо зараз парламент ухвалить якісний закон, будемо мати антикорупційний суд. Тут питання не просто в тому, аби створити його. Важливо, щоб він був якісним. А це залежить і від журналістів, наскільки вони вимагатимуть ухвалення цього закону, і від суспільства – наскільки воно готове цього вимагати», – підкреслила Сироїд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 06:40 :06