Новини » Світ 24 травня, 2018, 12:49
У Німеччині підтримали позицію Єврокомісії виключити Британію з проекту «Галілео»
Фото: ESA
Фото: ESA

Німеччина підтримує позицію Європейської комісії виключити Велику Британію з супутникового проекту «Галілео» після Brexit.

Про це повідомляє The Times, пише Європейська правда.

«Галілео» – це відповідь Європи на глобальну систему позиціонування США, або GPS, яка давно є основою супутникових навігаційних пристроїв в автомобілях, літаках і мобільних телефонах.

У січні Єврокомісія схвалила переміщення резервного центру зберігання даних для системи «Галілео» з британського міста Свонвік до Іспанії. Однак рішення про повне відключення Британії від системи поки не прийнято.

Французькі чиновники у приватному порядку повідомили Єврокомісію, що вони незадоволені пропозиціями відмовити Британії в доступі до зашифрованої навігаційної системи ЄС для урядових і військових користувачів після її виходу з блоку.

Позицію Парижа підтримали Іспанія, Швеція, Нідерланди та країни Балтії. Дипломати цих країн стурбовані тим, що група високопоставлених чиновників з Брюсселя, очолювана новим генеральним секретарем Мартіном Зельмаєром, перевищує свої повноваження.

Зокрема, вони незадоволені, що Зельмаєр без відповідних консультацій в квітні написав листа послу Британії в ЄС, в якому, по суті, повідомив про припиненні участі Британії в проекті «Галілео».

Видання зазначає, що Зельмаєр, який займає найвищу чиновницьку посаду у виконавчих органах ЄС, в хороших відносинах з німецьким міністром економіки Петером Альтмаєром.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 07:58 :33