четвер, 24 травня, 2018, 16:07 Суспільство
Третьяков сам назвав свій законопроект популістським, – Живко
ZIK
ZIK

Законопроект №8227 про надання статусу УБД, який подав депутат фракції БПП Олександр Третьяков, є мертвонародженим. Там прописані положення, що просто неможливо виконати. До того ж, сам нардеп назвав свій документ популістським.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила волонтер Олена Живко.

Вона наголосила: після львівської акції, на якій вимагали підтримати закон №7190 про визнання добровольців на державному рівні, схожий захід відбувся і у Рівному. Однак там прийшли не під магазин «Roshen», а безпосередньо до керівника ОДА.

«Там немає центрального магазину «Roshen», тому ми звертались до представника Президента на місці. Також відбулась схожа акція у Чернігові. Тобто ми продовжуємо, бо нас не чують», – заявила Живко.

Мовляв, намагались поспілкуватись із Президентом на особистих зустрічах. Зокрема, коли він приїздив до Львова, то обіцяв допомогти матері загиблого бійця. Однак, з того часу нічого не змінилося.

«Не було жодного дзвінка чи ще якоїсь реакції. Матір це дуже обурює – хоча б хтось перетелефонував би та поцікавився. Тому ми зрозуміли, що наразі у нього немає наміру вирішувати це питання», – розповіла волонтер.

Однак, вона підкреслила: все ж акції на підтримку законопроекту№7190 впливають на владу, адже після усіх цих заходів, волонтерів обливають брудом.

«Якби вони ні на що не впливали, на них би і не реагували. Тому ми продовжуватимемо такі заходи та робитимемо все, щоб закон був ухваленим», – наголосила Живко.

Окрім того, вона прокоментувала і законопроект №8227 про надання статусу УБД, який подав нардеп від фракції БПП Олександр Третьяков.

«Що ж стосується законопроекту Третьякова, то він мертвонароджений. Адже там встановлюється ще більший перелік документів, ніж необхідно зараз», – зазначила Живко.

Адже, згідно його положень, навіть необхідно отримати довідки із військової частини «заднім числом». Це практично неможливо.

«Цей законопроект не має жодних шансів на існування. Натомість є документ, підтриманий усіма батальйонами. Тому правильно було б звернути увагу саме на нього, адже його підтримали ті, кого це стосується», – зауважила волонтер.

Третьяков розуміє, що його законопроект є популістським.

«Коли ми були у Верховній раді, підійшли до Третьякова із пропозицією поспілкуватись щодо цих двох законів. Він відповів, що обидва вони є популістськими і їх не ухвалять. Тож там не було жодного бажання допомогти чи вислухати нашу точку зору», – розповіла Олена Живко.

Нагадаємо, ще минулого місяці громадська організація «Об’єднання добровольців» вимагала від влади ухвалити законопроект №7190 про визнання добровольців на державному рівні. Цей законопроект значно спрощує процедуру отримання статусу учасника бойових дій. Тоді ж народний депутат України Юрій Левченко на мітингу біля Верховної Ради наголосив, що кілька днів тому було зареєстровано законопроект нардепа Третьякова про визнання добровольців. Однак його положення лише консервують схему, за якою жоден доброволець не зможе отримати це визнання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 22:25 :24