четвер, 24 травня, 2018, 13:57 Львів
Розшукується «чорний археолог», який розкопував територію літописного Пліснеська
Скріншот із сайту plisnesk.com.ua
Скріншот із сайту plisnesk.com.ua

Співробітники Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» (Бродівський район, Львівська область) виявили та зафіксували факт незаконних пошукових робіт на території пам’ятки археології національного значення «Городище літописного міста Пліснеськ» – поблизу дитинця літописного городища та на курганному могильнику.

Про це повідомляє офіційна сторінка заповідника.

«У неділю, 20 травня, трапився неприємний інцидент на території Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ». А саме нашими співробітниками був виявлений та зафіксований факт незаконних пошукових робіт на території пам’ятки археології національного значення «Городище літописного міста Пліснеськ» (ох.№130011-Н) поблизу дитинця літописного городища. Аналогічні сліди такої пошукової діяльності простежено і на курганному могильнику (ох.№130012-Н). Під час подальшого обстеження території Володимир Шелеп, директор заповідника, натрапив на невідомого чоловіка, який копав яму та використовував металодетектор. Під час розмови з ним виявилося, що він приїхав на автомобілі, однак на вимогу зачекати прибуття поліції та встановлення всіх обставин події він зник в невідомому напрямку. Ідентифікувавши автомобіль і дочекавшись цього чоловіка, ми здійснили спробу перешкодити подальшому руху авто, однак, продовживши рух, воно зникло у невідомому напрямку», – йдеться у повідомленні.

Працівники заповідника негайно повідомили про незаконні дії Бродівське відділення поліції Золочівського відділу поліції ГУНП у Львівській області. Поліція за викликом прибула оперативно (від часу повідомлення та до часу прибуття на місце виклику близько 25 хв.), однак під час розшукових заходів їм не вдалося виявити зловмисників.

Наразі тривають оперативно-розшукові роботи. Усі матеріали справи передані в поліцію, також повідомлено Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, який виконує функції органу охорони культурної спадщини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:20 :49