четвер, 24 травня, 2018, 14:38 Політика
Основний адресат матеріалу ВВС – США, – експерт
ZIK
ZIK

У підсумку перемовин президентів Петра Порошенка і Дональда Трампа, Україна залучилася підтримкою США. Тому ображатися на матеріал ВВС щодо домовленості першої зустрічі очільників держав за гроші – нема сенсу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорили політолог Кирило Сазонов і політичний консультант Михайло Чаплига.

 «З точки зору політики, мені не зрозуміла реакція Адміністрації президента України на цю інформацію.  секрет, що після обрання Трампа наші відносини з США були дещо натягнутими. Зі всіх відомих мені політологів, політиків, чиновників – не підтримували Хіларі одиниці. Наші чиновники дозволяли собі говорити про Трампа зайве. Тому Україна від самого початку зуміла зіпсувати відносини із дуже впливовим президентом. Далі Порошенко зустрівся з Трампом, після чого наша держава отримала підтримку, зокрема, і збройну. Навіть, якщо Петру Олексійовичу довелося заплатити – він молодець, що дарма часу не гаяв і домовився. Я не розумію, чому тепер оправдовується його адміністрація», – каже політолог Кирило Сазонов.

Експерт зазначає: для лобізму в США 400 тисяч доларів – це мізерна сума.

«Для організації зустрічі президентів – це мало. Загалом я не бачу причин ображатися на ВВС. Якщо Порошенко за гроші може домовитися про зустріч з Трампом, налаштувати його проти Путіна – він молодець! Очевидно, що Росії президент США невигідний. Тому, я вважаю, що співпраця з Трампом пішла нам на користь», – упевнений політолог Кирило Сазонов.

Водночас політичний консультант Михайло Чаплига переконаний, що розслідування ВВС – це елемент іміджевої війни безпосередньо в США.

«Позитивно, що Порошенко нагадав США про Україну. Довести, що юрист за гроші організував зустріч – майже неможливо, а особливо, якщо задіяли посольство. Тому я не бачу судової перспективи цієї справи. Я думаю, що йде іміджева війна у США. Що потрібно було робити АП? Більше апелювати до Трампа і грати на його амбіціях. Однак зараз ми чомусь натягуємо струни. Така реакція мені незрозуміла», – підкреслює експерт.

Окрім того, Михайло Чаплига звертає увагу на те, що Україна не є ні суб’єктом, ані об’єктом у скандалі.

«Я думаю, що основний адресат матеріалу ВВС – це США. Там триває величезна війна між представниками опозиції і республіканцями. Україна не є суб’єктом чи об’єктом. На жаль, зараз ми дійшли до того, що є просто аргументом, який радіє, коли про нього згадують. Виходить так, що двоє б’ються між собою і нас вплутують у сутичку. США впроваджує санкції проти Росії, мовляв, за Україну! А насправді лобіює свої інтереси. Те саме, до слова, стосується і Німеччини», – вважає експерт.

Раніше британська телерадіокомпанія BBC повідомлила із посиланням на власні джерела, що особистий адвокат Дональда Трампа Майкл Коен отримав секретний платіж у розмірі 400 або 600 тисяч доларів за організацію першої зустрічі між Петром Порошенком і Дональдом Трампом у червні минулого року.

Нагадаємо, в Адміністрації Президента України Петра Порошенка назвали відвертою брехнею публікацію на сайті ВВС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 21:23 :37