четвер, 24 травня, 2018, 16:35 Суспільство
Мінооборони відмовляє у створенні реабілітаційного центру для бійців АТО, – Живко
ZIK
ZIK

Держава не допомагає сім’ям загиблих добровольців, зараз вони не визнані навіть на місцевому рівні. Однак є і величезні проблеми і з реабілітацією бійців. Зокрема, Мінооборони вкотре відмовляє активістам у проханні сприяти створенню реабілітаційного центру на Львівщині, у селі Верещиця.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила волонтер Олена Живко.

За її словами, наразі сім’ї загиблих добровольців нічого не отримують від держави. Усі обласні ради на своєму рівні визнали таких бійців, однак не їх родини.

«Сім’ї загиблих не можуть отримати відповідне посвідчення. Ми звернулись до Львівської облради, щоб вони визнали їх хоча б на місцевому рівні», – наголосила Живко.

Вона розповіла про випадок матері загиблого добровольця пані Марії. Мовляв, побратим військового, який живе неподалік, має посвідчення хоча б від облради. Тоді як жінка не отримала жодного підтвердження про участь її сина у бойових діях.

«Звичайно ж, що вона чує вже насмішки від сусідів чи інших знайомих, що, можливо, її син не був на війні, а загинув невідомо де, адже немає жодного документа, який би це підтверджував. Окрім того, вона оплачує повну суму за навчання своєї онуки. Це теж неправильно для сім’ї, яка втратила годувальника», – переконана волонтер.

Окрім того, вона додала: є багато проблем, які стосуються реабілітації військових.

«Коли ми піднімаємо цю тему, нам розповідають про військові санаторії. Та вони плутають поняття. Адже одне свіже повітря не допоможе військовому стати на ноги. Має бути реабілітація із певними тренажерами», – звернула увагу волонтер.

Вона підкреслила: зараз активісти намагаються добитись приміщення під реабілітаційний центр у селі Верещиця, що на Львівщині, однак Мінооборони у цьому відмовляє.

«Воно має намір успішно продати це приміщення, як і всі інші. Ми звертались до Міністра оборони з проханням надати його в оренду, однак нам відмовили», – розповіла активіст.

Нагадаємо, ZIK уже неодноразово повідомляв про затягування Мінооброни із погодженням документації щодо продажу напівзруйнованого приміщення колишнього профілакторію для льотчиків у селі Верещиця, що на Львівщині. Саме там планується звести тренувальну базу ФК «Карпати», яка також стала б центром реабілітації для військових АТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 22:50 :31