Новини » Політика 24 травня, 2018, 12:55
Голодування Сенцова вже викликало ефект міні-бомби, – правозахисник
Олег Сенцов. Фото: rfi.fr
Олег Сенцов. Фото: rfi.fr

Голодування Олега Сенцова напередодні Чемпіонату світу з футболу для Кремля – ніби вибух «міні-бомби».

Таку думку висловив в ефірі «Радіо Свобода» правозахисник Максим Буткевич.

За його словами, ці десять днів, що Сенцов відмовляється від їжі, вже дали результат.

«Справа українських політв’язнів у Росії, яка вже стала звичною часткою повсякденного новинного ландшафту, повернулася на перші шпальти. І не лише в Україні. Дедалі більший міжнародний розголос відбувається. Це відбувається в період, коли російська влада готується влаштувати Чемпіонат світу з футболу. На тепер бачимо, що 10 днів дали певний результат», – зазначив Максим Буткевич.

Інша справа, додав він, – це ті вимоги, які висуває Олег. Одна, власне, вимога – звільнення українських політв’язнів, які утримуються в російських в’язницях – і в Російській Федерації, і в Криму.

«Ми чули багато думок, що це нереально, з іншого боку, розрахована акція протесту. Не зовсім зрозуміло, що тепер кремлівська влада робитиме з Сенцовим. На тлі того, що вони все зробили включно з, наскільки зараз розуміємо, корупційними діями, аби отримати Чемпіонат світу у себе, робили все, щоб привернути увагу всього світу зараз до Росії. Вона привернута. І саме зараз вибухнула така інформаційна поки що міні, але бомба у вигляді Олега. Ізолювати його зовсім, не отримувати новин про його стан неможливо. І казати, що все йде, як воно має йти, теж неможливо», – сказав правозахисник.

За його словами, Олег був проти того, аби вдаватися до таких крайніх заходів, але, вочевидь, щось змінилося впродовж ув’язнення.

«Знаємо про його дуже відчутне погіршення здоров’я, особливо як його перевели до Заполяр’я, де клімат ще жорсткіший, ніж в Якутії, де він був перед тим. Нам казали його родичі, що він – не та людина, яка скаржиться. Тому коли він повідомив напівжартома, що у нього випадає волосся і починають кришитися зуби, вочевидь, що це був поганий знак. 20 років суворого режиму – він сказав на суді, що стільки Путін, якого він назвав «кривавим карликом», не протягне, але якщо утримуватиметься на ґратами 20 років, то має вийти 2034 року. Цілком можливо (припущення робити – невдячна справа, але), що він зрозумів, що здоров’я йому в утриманні не дозволить дотягнути, а просто згаснути за ґратами в Ямало-Ненському автономному окрузі. Сенцов не та людина, яка це дозволить, він краще зробить з себе зброю, яку він і зробив», – додав Максим Буткевич.

Як повідомлялося, у ПАРЄ закликали негайно звільнити незаконно засудженого у Росії Олега Сенцова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 18:55 :52