Новини » Події 24 травня, 2018, 16:53
Аваков виступив із заявою щодо справи нацгвардійця Марківа, якого судитимуть в Італії
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Фото: МВС України
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Фото: МВС України

Під час зустрічі з послом італійської республіки в Україні Давіде Ла Чечілія міністр внутрішніх справ Арсен Аваков схвально висловився з приводу рішення італійської сторони про початок судового розгляду по суті справи Віталія Марківа у суді міста Ассізі, перше засідання якого призначене на 6 липня.

Про це повідомила прес-служба МВС України.

«Віримо, що рішення суду врешті розставить крапки над «і», знявши всі інсинуації і спростувавши необґрунтовані звинувачення проти громадянина України Віталія Марківа», – зазначив Арсен Аваков

За його словами, позиція МВС у цій справі залишається твердою і послідовною з моменту арешту Марківа італійськими правоохоронними органами у червні минулого року

Під час зустрічі Арсен Аваков передав послу свою публічну заяву, з проханням довести її зміст до відома італійських компетентних органів, щоб припинити маніпуляції поняттями і підміну сенсів.

«На моє тверде переконання, італійське правосуддя має чітко застановитися на тому, що у травні 2014 року військовослужбовець національної гвардії України Віталій Марків перебував у районі Слов’янська у складі регулярних частин Міністерства внутрішніх справ (а не «парамілітарних структур» – як це фігурує у справі), виконуючи наказ щодо оборони суверенітету і територіальної цілісності держави.

Місце, де трагічно загинув італійський фоторепортер Андреа Роккеллі, на той час було епіцентром бойових дій. Андреа Роккеллі знав про це, однак всупереч застереженням, що заздалегідь були оприлюднені Посольством Італійської Республіки в Україні і без будь-якого погодження (акредитації) з українською владою, самовільно вирушив у цю небезпечну для життя подорож, потрапивши в результаті під відкритий сепаратистами обстріл», – йдеться у заяві.

Арсен Аваков наголосив, що маніпуляція понять і підміна сенсів є дуже небезпечною зброєю сучасної гібридної війни проти України!

Він закликав італійське правосуддя бути максимально уважним і точним у розумінні політичного контексту аби не потрапити на гачок неправдивих тлумачень підступної російської пропаганди, яка, вочевидь, не омине нагоди скористатися справою українського солдата В.Марківа з метою очорнення українців та України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 23:17 :37