Новини » Суспільство 23 травня, 2018, 9:49
Використані чайні листи можуть допомогти у лікуванні раку легенів
Чай. Фото: Pixabay
Чай. Фото: Pixabay

Екстракт з використаних чайних листів може стати ключем до лікування раку легенів.

Дослідники з Університету Свонсу, Великобританія, та двох індійських університетів працювали над створенням мікроскопічних біомаркерів під назвою «квантові точки» для покращення виявлення та знищення пухлин.

Для збільшення яскравості квантових точок, команда додала до частинок екстракт чайних листків, проте замість підвищення флуоресценції група виявила, що рослина несподівано зменшила розмір квантових точок, а також допомогла їм знищити 80% ракових клітин легень, з якими вони мали контакт, – інформує видання The Independent.

Розповідаючи про це несподіване відкриття, провідний дослідник д-р Судхагар Пітчаміту сказав: «Спочатку ми застосували синтезатор наночастинок, який зменшив розмір квантових точок до 100-200 нанометрів».

«Потім ми додали екстракт чайного листя. Попередні дослідження показали, що хлорофіл рослин допомагає створити ефект флуоресценції. Ми очікували, що квантові точки стануть світлішими».

«Проте замість цього ми виявили, що частинки досягли 3-5 нанометрів. Це було неймовірно. Розмір частинок зменшився приблизно у 30 разів».

Використання екстракту чайного листя у створенні квантових точок робить процес дешевшим та менш отруйним для здорових клітин, що оточують ракові клітини. Крім того, використання відходів чаю для виготовлення екстракту означатиме, що дослідження може мати корисні екологічні наслідки.

Доктор Пітчаміту сказав: «Зазвичай квантові точки виготовляються в умовах високих температур із застосуванням хімічних речовин, і вони дуже дорогі. Також вони містять кадмій, який дуже токсичний».

«Ми отримали дуже маленькі квантові точки за допомогою екстракту чайного листя, і це значно дешеве, адже застосовуються відходи чайних листків, які переважно йдуть на смітник. Тепер ми збиратимемо ці відходи для цієї корисної технології».

Проте, команда д-ра Пітчаміту спочатку повинна краще зрозуміти процес, що відбувся, перш ніж зможе розпочати випробування на людях.

За словами вченого, протягом наступних двох років команда хоче повторити експерименти із застосування різних концентрацій екстракту чайного листя. Адже досі не зрозуміло, що насправді відбувається і як зникають ракові клітини.

«Сподіваємось, через два роки ми зможемо розпочати клінічні випробування цієї технології в Індії», – додав дослідник.

Навіть якщо випробування будуть успішними, лікування може стати доступним не раніше ніж за 10 років.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 08:42 :57