середа, 23 травня, 2018, 18:01 Курйози
Вчені з’ясували, чим кров шизофреників відрізняється від крові здорових людей
Фото: likar.info
Фото: likar.info

Науковці встановили, що кров хворих на шизофренію характеризується більшим мікробіологічним різноманіттям, аніж здорових людей.

Про це повідомляє офіційна сторінка Орегонського університету.

Дослідники вишу підкреслюють, що ще не ясно, чи є це причиною чи наслідком захворювання.

Команда дослідників на чолі з Девідом Косліцьким проаналізувала загальний транскрипт крові 192 людей – як здорових, так і хворих на шизофренію, біполярний розлад та бічний аміотрофічний склероз.

Науковці зафіксували в крові здорових людей РНК бактерій та археї. Цікаво, що в крові шизофреників цей набір був більшим, ніж у трьох інших групах.

«Наші знання про роль мікрофлори у здоров’ї та хворобах людей стають все більшими. Це дослідження показує, що мікрофлора крові нагадує мікроорганізми ротової порожнини та травного тракту. Здається, ми маємо справу з певною проникністю...», – зазначають науковці.

Дослідники виявили, що у зразках крові людей з шизофренією частіше зустрічаються два типи бактерій: Planctomycetes і Thermotogae. Вони також з’ясували, що у крові пацієнтів менше CD8 + імунодефіцитних лімфоцитів. Це може свідчити про механізм, який відповідає за підвищену мікробіологічну різноманітність крові. Цікаво, що біполярний розлад, який генетично та клінічно пов’язаний з шизофренією, не показав подібного підвищеного мікробіологічного різноманіття.

Косліцький додав, що секвенціонування РНК не дозволяє виявити організмів, що живуть у крові –підтверджено лише присутність їх генетичного матеріалу, який міг потрапити в кров з інших частин організму.

Переклад Андрія Павлишина

Читайте також: Вчені відкрили дивовижний факт про далеких предків людини

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 05:48 :17