Новини » Події 23 травня, 2018, 16:39
Вандали зруйнували пам’ятник Чорноволу в садибі-музеї на Черкащині і вкрали погруддя

У селі Вільхівець на Черкащині на подвір’ї садиби-музею В’ячеслава Чорновола цієї ночі зруйнували його пам’ятник та викрали бронзове погруддя.

Про це повідомив син В’ячеслава Чорновола – Тарас Чорновіл на своїй сторінці у Facebook.


«У вандалів не може бути нічого святого, їх мають знайти і засудити, на що дуже сподіваюся. Принаймні, поліція зараз ніби розворушилася я, як кажуть, реально взялася шукати. Дай Боже, щоб результативно», – зазначив він.

Також він наголосив, в Україні насправді немає жодного повноцінного музею В’ячеслава Чорновола.

«Київський меморіальний саме як музей, а не кімнату зі стендами, знищено пару років назад. А музей у Вільхівці – це лише меморіальна частина – вчительська хата, в якій жили батьки та провів дитинство й юність він сам. Усе те, що насправді потрібно для передання досвіду, розуміння, з чого й як постала незалежна Україна, чому так циклічно повторюються її проблеми, мало б міститися в хоча б якійсь експозиції, в дослідницькій роботі, візуалізації особи та її праці. Так от, для незлічимих матеріалів, які ми могли б передати музею, є місце лише на кількох перекидних стендиках, які вдалося розмістити тільки в ґанку. Купу разів писали ми в усі інстанції про необхідність зведення поруч невеликої споруди, де б можна було розмістити експозицію, проводити якісь заходи, розмістити працівників, сторожа, урешті-решт», – написав Тарас Чорновіл.

Він додав, що погруддя ж спиляли просто й безперешкодно, бо музей не охороняється.

«Працюють у музеї (а він має статус державного закладу культури – філії черкаського краєзнавчого музею) лише троє людей: директор та дві жіночки, які водночас і прибирають, і територію утримують у належному стані (це ж сільська садиба, там і в землі треба попорпатися, щоб усе бур’янами не заросло), і екскурсії проводять. Отакий єдиний музей людини, який мав би стати значним центром просвітництва, осмислення нашої національної сутності», – зазначив Тарас Чорновіл.

«До 80-річчя батька, яке відзначали 24 грудня минулого року, ми приготували цілий план заходів, зовсім не дорогих, але ефективних. А серед них і відновлення повноцінної роботи київського меморіального кабінету. Там затрат практично мізер – визначитися зі статусом та оформити одну людину для ведення музейної роботи. А ще такі важливі речі, як створення при інтернет-ресурсі якогось із органів державної влади окремого вікна-відгалуження до порталу, де б можна було мати доступ до праць Чорновола та його фотографій, документів тощо, а також спогадів і досліджень про нього. Тут усе теж підготовано й оцифровано. Треба було лише капельку організаційних зусиль.

Усе це було виписано в проекті постанови Верховної Ради, який я самостійно підготував з дотриманням усіх регламентних вимог. Тільки підпишіться, проголосуйте та попіартеся собі на здоров’я. Натомість, через якогось помічника чи дрібного клерка від керівництва надійшла відмова. Бач, рік до того було проголосовано постанову з єдиним переліком усіх дат на цілий рік, де й Чорновіл одним рядком згаданий», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 13:22 :31