середа, 23 травня, 2018, 18:38 Економіка
Уряд штучно намагається зменшити кількість громадян, які отримують субсидії, – економіст
ZIK
ZIK

Головне завдання держави не в тому, щоб постійно збільшувати суми на субсидії, а думати про те, як має зростати економіка, щоб дохід населення постійно збільшувався.

На цьому наголосив міжнародний експерт-економіст Ігор Гарбарук в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Уряд висмикує якісь окремі речі, а потім будує на них всю політику субсидування. Натомість субсидії як система можуть працювати тільки в достатньо короткостроковій перспективі», – підкреслив Ігор Гарбарук.

Тобто, пояснює експерт, коли в країні дійсно склалася складна ситуація, а окремі громадяни опинилися у скрутних обставинах, то уряд допомагає їм за рахунок того, що з державних податків виймає певні кошти і компенсує витрати на комунальні послуги.

Втім головне завдання держави не в тому, щоб постійно збільшувати суми на субсидії, а думати про те, як має зростати економіка, щоб дохід населення постійно збільшувався.

«Коли влада в особі найвищих урядовців займається шахрайством, висмикуючи тільки окремі факти, то це повний абсурд. Відтак, держава має змінити свої пріоритети в сторону того, щоб ВВП країни не було на рівні 2%, а хоча б 7-10%, і тоді питання про субсидії зніметься саме собою.

Натомість сьогодні уряд штучно намагається зменшити базу тих, хто отримує субсидії. Ну і, безумовно, дивиться в сторону наших заробітчан. Адже Нацбанк у цьому році нарахував 9,3 мільярда доларів, які заробітчани перерахували в Україну, при тому, що прямих інвестицій було більш, як два мільярди. Тобто фактичними інвесторами української економіки сьогодні є заробітчани», – констатував Ігор Гарбарук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 17:11 :54