середа, 23 травня, 2018, 13:47 блоги Суспільство
Українці – бідні чи…? Випускні, як королівське весілля
Оксана Думанська
письменниця, перекладач
Випускний бал на Одещині у 2016 році вразив всю Україну. Фото: 048.ua
Випускний бал на Одещині у 2016 році вразив всю Україну. Фото: 048.ua

Ми назагал неощадливі. Ба більше: ощадливих презирливо називаємо скупими, хоча між скупістю і ощадливістю одесити знайшли би дві великі різниці. Скупа людина шкодує навіть для себе, а ощадлива зазирає у свій гаманець і вирішує, на що витрачати гроші, тобто дбає про доцільність, а не форс.

Знала одну матір, яка з любові до сина-одинака набрала боргів на його пишне весілля, а потім поїхала в близьке зарубіжжя на заробітки. Перепрошую, вона оплатила гульбище, після якого всі залишки опинилися у виходку, як сказав би вуйко Марциняк).

Думки про ощадливість мені спадають на думку, коли чую навколишні розмови про випускні вечори. Матері жваво обговорюють вартість суконь та послуги перукарів, за три тижні записуються на манікюр і починають закуповувати алкоголь. Цими балачками наповнені трамваї, тролейбуси й маршрутки, бо ж тепер дехто сідає в транспорт саме для того, щоб в телефонному режимі вирішити нагальні питання. Так і чуєш – тисяча, дві тисячі, три тисячі… І згадуєш, як тернопільські випускники відмовилися від парадового одягу, а гроші віддали в сім’ї, що втратили годувальників на війні. Так, на війні, бо Україна воює…

Вже знаходяться сучасні батьки, які пропонують дітям замість ресторану поїхати разом із однокласниками в подорож європейськими містами, але їх частка невелика, бо більшість тисне вигуками: ви не хочете влаштувати свято своїм дітям?! Свято у їхньому розумінні – це ресторан, оркестр, випивка-закуска.

Паралельна реальність: усі нарікають на українську бідність, а батьківські комітети змагаються, хто пафосніший ресторан замовить для випускного вечора. До цих витрат додайте витрати на репетиторів – і вийде бюджет королівського весілля))).

Ми не доскочимо заможності, якщо не навчимося ощадливості, якщо не навчимося згуртованості, від якої і залежить розвиток українського суспільства, у якому за кільканадцять літ нинішні випускники вийдуть уже в перші ряди підприємців, громадських діячів, політиків. Або не вийдуть… Не вийдуть, якщо будуть в полоні архаїчних понять і цими ж поняттями завантажать своїх дітей.


Реклама

Якщо у вас короткі нігті, та ви зовсім не знаєте який манікюр обрати? До вашої уваги манікюр на короткі нігті у фотографіях. Велика кількість ідей для вашого манікюра.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 22:53 :19