середа, 23 травня, 2018, 16:27 Суспільство
Пулітцерівський лауреат з галицьким корінням: 5 культових книг Філіпа Рота
Фото: Philip Roth/Facebook
Фото: Philip Roth/Facebook

У США на 86-му році життя в результаті хронічної серцевої недостатності помер всесвітньо відомий американський письменник Філіп Рот.

Про це повідомляє Новое время.

Філіп Рот народився 19 березня 1933 року в місті Ньюарк штату Нью-Джерсі в родині єврейських іммігрантів з Галичини. Після закінчення університету три роки викладав літературу, рецензував кінофільми та телепрограми для газети. Дебютна збірка повістей і оповідань «Прощай, Коламбус» (1959) принесла йому Національну книжкову премію.

Перший роман Рота – «Байдужість» – вийшов в 1962 році. Однак більшу популярність приніс своєму авторові роман «Випадок Портного» (1969).

За свою творчу кар’єру Рот написав понад 25 романів, а також став лауреатом Пулітцерівської премії (1998), премії Франца Кафки (2001) і Американської літературної премії ПЕН/Фолкнер (2007). У 2007-му Рот претендував на отримання Нобелівської премії з літератури, проте не отримав її.

Пропонуємо згадати п’ять найвідоміших книг Філіпа Рота:

<nbsp;>
 
Американська пастораль (1997)

Книга, яка принесла Філіпу Роту Пулітцерівську премію, входить в легендарну американську трилогію. Події відбуваються в США після Другої світової війни. Швед Левов – хлопець з родини єврейських емігрантів, чиє життя ідеально розплановане: вступ до коледжу, бейсбольна команда, продовження справи батька на фабриці, успішне примноження сімейного капіталу, шлюб з Міс Нью-Джерсі, власний будинок, дитина – справжня американська мрія, втілена в життя. Але несподівано збудований світ валиться, і рай перетворюється на пекло. Книгу Рота в 2016 році екранізував Юен Макгрегор.

 

 

<nbsp;>

 

Людське тавро (2000)

За книгою, яку критики називають чи не найкращою книгою письменника, знятий відомий фільм Заплямована репутація з Ентоні Хопкінсом і Ніколь Кідман у головних ролях. Сюжет розповідає про сімдесятирічного професора Коулмена Сілка, виключеного з університету через несправедливе звинувачення в расизмі. У міру його розвитку, дивність персонажів прояснюється, білі плями в долі стираються, і в підсумку відкривається і найголовніша таємниця – таємниця професора Коулмена Сілка.

 

 

 

 

 

<nbsp;>

 

 

Випадок Портного (1969)

Еротичний роман оповідає про сексуальні пригоди молодої людини Александра Портного. Головний герой і оповідач Алекс веде свій монолог з кушетки психоаналітика, в якому розповідає про своє єврейське дитинство й невдалі спроби побудувати нормальні відносини з жінкою.

 

 

 

 

 

<nbsp;>

 

 

Змова проти Америки (2004)

Історія невеликого містечка на Східному узбережжі часів Другої світової війни. Письменник припустив, що вибори 1940 виграв не Рузвельт, а його суперник, льотчик Чарльз Ліндберг. В результаті в Білому домі приходять до влади фашисти. Книга стала бестселером і була екранізована.

 

 

 

 

<nbsp;>

 

Приниження (2009)

Один з останніх романів Філіпа Рота. Історія про популярного театрального актора, який втратив свій дар і зустрів свою останню любов. Це розповідь про трагедію старіння обдарованої людини, про професійне вигоряння, про розпач, самотність і зраду, про лицемірство й втому. Остання любов актора, лесбіянка Піджин, перетворюється поруч з ним на жіночну красуню, але безжально кидає героя. У фіналі Рот відсилає нас до чеховської Чайки: герой грає останню роль Костянтина Гавриловича й усвідомлено упускає можливість врятувати свою жінку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 22:12 :14