середа, 23 травня, 2018, 15:51 Економіка
Слід зобов’язати державу нести відповідальність за несправедливе обезземелення, – нардеп
ZIK
ZIK

Законопроект про скасування мораторію на продаж землі написала «земельно-корупційна мафія», адже там прописані усі позиції, щоб позбавити селян землі. Тому потрібно ухвалити закон, який би зобов’язував державу нести матеріальну відповідальність за такі випадки.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (фракція «Блок Петра Порошенка») Аркадій Корнацький.

На його думку,законопроект про скасування мораторію на ринок землі написала «земельно-корупційна мафія» та підписала низка народних депутатів, які і працюють на неї.

«Там покупцями землі прописані і іноземці та занотовано усе, щоб позбавити селянина землі і скупити її у всіх розмірах», – переконував Корнацький.

Тож, на його думку, щоб уберегти селянина від несправедливого обезземелення, потрібно впровадити закон, який би зобов’язував державу нести матеріальну відповідальність за такі випадки.

«Якщо, наприклад, держава хоче проводити правочинність відчуження, то нехай при цьому проводять і правову експертизу. Якщо ж буде дотримано усіх істотних умов договору, у тому числі і щодо ціни, тільки тоді можна реєструвати цю угоду», – вважає нардеп.

Та він підкреслив: зараз держава навіть не збирається нести відповідальність за втрату селянином землі. Натомість у законопроекті все ж потрібно прописувати такі запобіжники.

«Я впевнений, що вони зможуть убезпечити селянина на всі 100 відсотків, адже маю дуже великий досвід роботи на земельному ринку», – підкреслив Аркадій Корнацький.

Як повідомлялось, Європейський суд з прав людини вважає, що заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини, тому її потрібно скасувати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 04:02 :32