Новини » Світ 23 травня, 2018, 13:59
Грузія розглядає варіант, щоб офіційно називати Литву – «Летува»
Фото: delfi.lt
Фото: delfi.lt

Посол Грузії в Литві Хатум Салуквадзе повідомила, що грузинська мовна комісія приступила до розгляду заміни слов’янізованої назви «Литва» на «Летува».

На такий крок Тбілісі пішов після того, як Грузія отримала право називатися на литовській мові «Сакартвело».

«Вдячні картвели (грузини) вирішили зробити крок у відповідь. Що ж, це гарний, символічний жест подяки», – повідомив в понеділок голова Державна комісія з литовської мови (ДКЛМ) Аудріс Антанайтіс, повідомляє delfi.lt.

За словами Антанайтіса, грузинам, швидше за все, вдасться передати таку назву їх алфавітом, проте вони не зможуть вимовити такої назви Литви, оскільки в їхній мові немає відповідного дифтонгу.

Глава ДКЛМ зазначив, що Литва не прагне й не вимагає того, щоб назву країни було змінено, оскільки в такому випадку з цим проханням довелося б звертатися до безлічі слов’янських держав.

Прес-секретар глави МЗС Литви Лінаса Лінас Антанас Лінкявічюс повідомила, що зміна назви країни в грузинській мові «було прекрасним прикладом двостороннього співробітництва».

«І Литва, і Сакартвело в цьому році святкують століття державності, і ми не проти того, щоб назва була більш схожою на ту, як звучить на нашій литовській мові», – сказала Раса Якілайтене.

Нагадаємо, на початку травня Державна комісія з литовської мови вирішила, що «Грузія» залишиться офіційною назвою цієї держави, проте в якості альтернативного варіанту назви цієї країни може використовуватися «Сакартвело», оскільки Грузія – це назва з російським корінням. МЗС Литви обіцяє використовувати назву «Сакартвело» в діловодстві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 20:11 :15