середа, 23 травня, 2018, 22:45 Суспільство
Дуже дивно, що українська інтелігенція не переходить на державну мову, – Герой України
ZIK
ZIK

Українська інтелігенція чомусь інтенсивно не переходить на державну мову. Вона повинна відповідальніше до цього відноситися і не допомагати Росії будувати в Україні «русскій мір».

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політик Степан Хмара.

Відповідаючи на запитання глядача про те, чи має право на існування поняття російськомовний патріот України, пан Хмара сказав, що право на існування має, але нема права спекулювати цим.

«Ті, хто кричать в антиукраїнських ЗМІ з проросійських або відверто антиукраїнських каналів, вони роблять це для того, щоб законсервувати постколоніальне становище України, ту русифікацію, яка є наслідком багатолітнього панування Російської імперії», – зазначив політик.

За його словами, в кожної людини, яка не володіє українською мовою, були свої причини. Однак, пана Хмару дивує, чому українська інтелігенція інтенсивно не переходить на державну мову, адже вона повинна зрозуміти, що саме російська мова використовується державою-агресором не просто як носій культури чи засіб спілкування, вона використовується як засіб ідеологічної диверсійної боротьби в імперських цілях. 

«Тому інтелігенція повинна відповідальніше до цього відноситися і не допомагати Росії будувати в Україні чи проштовхувати так званий «русскій мір». Пам’ятаєте, що казали російські діячі найвищого рангу: де російська мова – там Росія», – переконаний Хмара.

Також пан Хмара вважає, що якби свого часу у Південно-східних областях України приділялось більше уваги вивченню української культури та історії, то сьогодні не було б війни. 

«Я не маю нічого проти російськомовних українців і вдячний російськомовним патріотам, які пішли захищати Україну, не про них мова, а в цілому про цю проблему. Без виховання Україною своїх громадян у знанні української культури і історії ми не зможемо нормально рухатися в майбутнє. Нам би багато хто хотів нав’язати, щоб тут в Україні будувати другу Росію на основах їх ідентичності і культури, підміни української історії фальшивою. Над цим має задуматися і держава, і громадянське суспільство, і кожний свідомий українець», – прокоментував гість програми.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 11:14 :05