Новини » Політика

Депутати дійшли до 236-ї правки до законопроекту про Антикорупційний суд

Верховна Рада України. Фото: rada.gov.ua

Завтра Рада розпочне роботу із розгляду 236-ї із майже 2 тисяч поправок до законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

Про це сьогодні, закриваючи засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, повідомив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Нагадаємо, розгляд у другому читанні законопроекту № 7440 «Про Вищий антикорупційний суд», внесений Президентом України Петром Порошенком у грудні 2017 року, Рада розпочала сьогодні під час ранкового засідання.

Як наголосив голова ВРУ Андрій Парубій, сьогодні обранці, розглядаючи 1927 поправок, не вийдуть на прийняття рішення, і основна робота відбудеться у четвер. Він також поінформував, що апарат ВРУ підготував таблиці із поправками до законопроекту. Проте депутати зауважили, що не мали часу для того, щоб ознайомитися із ними.

«Закон є принциповий і важливий, і треба було б мати час, щоб із ним ознайомитися. Тому не будемо один одному демонструвати відданість зобов’язанням України, принаймні, дайте депутатам до завтра погортати цей документ… Інакше з формальних обставин 45 депутатів звернуться до Конституційного суду, і він прийме позитивне рішення, понад те, прецедент уже створено», – заявив народний депутат Володимир Литвин та запропонував припинити розгляд і дати час на ознайомлення із документом.

Нардеп Юрій Левченко наголосив, що, згідно із регламентом, документи для ознайомлення депутатам мали б надати за 10 днів до розгляду. Він звернувся о голови ВРУ з вимогою дотримуватися регламенту Ради: «Ви навмисно створюєте ситуацію, що закон буде у дуже поганому вигляді». А народний депутат Ігор Шурма звернув увагу на те, що у залі під час розгляду надважливого законопроекту присутні менш як третина народних обранців. Нардеп Тетяна Юзькова додала, що розгляд поправок має виключно технічний характер, бо кількість депутатів у залі не дає довести свою позицію.

Додамо, голова ВРУ продовжив засідання Ради на 15 хвилин, і за цей час обранці дійшли до 236-ї поправки, не підтримавши жодної.

Роботу над законопроектом Рада продовжить завтра о 10-й (нагадаємо, сьогодні по обіді обранці працюють у комітетах, фракціях і групах).

Закриваючи засідання ВРУ, Андрій Парубій закликав депутатів у четвер прибути у зал для активної роботи: «Завтра у нас може бути шанс завершити і позитивно розглянути законопроект про Вищий антикорупційний суд».

Loading...