Новини » Політика 22 травня, 2018, 13:09
Зараз відбувається боротьба за повноваження міжнародної ради експертів, – Дерев‘янко
ZIK
ZIK

Якщо громадська рада міжнародних експертів не матиме права більшості під час апеляційних розглядів щодо заветованих кандидатів до антикорупційного суду, ця інституція не зможе функціонувати належним чином.

Про це під час включення із кулуарів парламенту, яке транслював телеканал ZIK, зазначив народний депутат України (позафракційний) Юрій Дерев‘янко.

За його словами, він наполягає, щоб у положеннях про антикорупційний суд була норма, згідно з якою при остаточному апеляційному перегляді накладення вето, із 16 голосів, щонайменше, чотири були б за громадською радою міжнародних експертів.

«Якщо ж цього не буде, це означатиме, що відбувається лише імітація процесу. Адже тоді громадська рада міжнародних експертів не матиме жодного вирішального впливу на блокування корупціонерів чи інших недоброчесних осіб», – переконаний депутат.

Адже, якщо вони не матимуть права більшості, рішення щодо недоброчесного кандидати можуть просто переглянути. Відтак, існуватимуть усі шанси «протягнути» таку особу до антикорупційної інституції.

Водночас Дерев‘янко підкреслив: вважає, що законопроект про антикорупційний суд пройде усі процедури, відповідно до регламенту. Мовляв, під час вчорашнього засідання профільного комітету не вдалось досягти єдиного рішення про повноваження громадської ради міжнародних експертів через те, що нинішній рівень переговорів сягає МВФ, Світового банку та Адміністрації Президента. Тому на комітеті домовились: такий рівень перемовин триватиме щодо цієї позиції.

«Якщо до обіду матимемо результат цих переговорів, я переконаний: уже під час перерви буде засідання комітету, де й зафіксують цю позицію. Тоді, відповідно до регламенту, її винесуть на вечірнє засідання, коли і розглядатиметься законопроект. Якщо ж щодо цієї позиції будуть розбіжності, комітет рекомендуватиме ВР визначатися уже у сесійному залі», – розповів Дерев‘янко.

Тож він переконаний: не вважає, що під час розгляду такого важливого законопроекту комітет із питань правової політики правосуддя зможе проігнорувати регламентні процедури.

«Адже буде дуже багато бажаючих потім оскаржити цей закон і його легітимність у Конституційному суді», – зауважив Дерев‘янко.

Окрім того, він переконаний: в Адміністрації президента уже не будуть відтягувати голосування за цей законопроект. Адже на кону міжнародна фінансова допомога Україні.

«Максимальна чи мінімальне зволікання залежить від тиску на Президента зі сторони МВФ та Світового банку та від того, чи Україні потрібні гроші. Це справді так. Тому наші партнери дуже чітко поставили питання: якщо відтягуємо далі, не отримаємо жодної копійки», – зазначив нардеп.

Отже, за його словами, Президент та уряд «сіли на шпагат». Мовляв, з одного боку, їм хочеться і далі затягувати створення антикорупційного суду, а з іншого – складна економічна ситуація в державі просто не дозволяє цього зробити.

«Тягнути не вийде. Та зараз відбувається боротьба за те, яким буде цей суд – справді антикорупційним чи із можливістю протягування корупційних кандидатів до цієї інституції. Венеціанська комісія чітко наполягала на вирішальній ролі громадської ради міжнародних експертів», – звернув увагу депутат.

Тож Дерев‘янко підкреслив: якщо громадська рада міжнародних експертів на рівні апеляційного перегляду не матиме вирішальної ролі, за такий законопроект він не голосуватиме.

Нагадаємо, раніше спікер ВР Андрій Парубій заявив: зараз інтенсивно тривають переговори із Міжнародним валютним фондом та Венеціанською комісією щодо Антикорупційного суду. Він розповів, що учора відбулися три етапи переговорів, під час яких вдалося узгодити більшість позицій, які були подані Венеціанською комісією, – 13 із 14-ти. Дискусійною ж залишається норма про повноваження громадської ради міжнародних експертів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 20:22 :55