Новини » Політика 22 травня, 2018, 14:55
Створення антикорупційного суду – це загравання з МВФ та виборцями, – експерти
ZIK
ZIK

Окрім кредитів, які нам обіцяє МВФ після ухвалення законопроекту про антикорупційний суд, варто звернути увагу і на його політичну доцільність. Вже зараз розпочинається передвиборча кампанія, тому кожна політсила дертиме на собі сорочку, доводячи, що вона – найбільш антикорупційна.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Володимир Цибулько.

«Антикорупційний суд не є панацеєю, це лише інструмент. В Україні його створюють просто, щоб МВФ дав нові гроші. Я хочу підкреслити, що державний борг України сьогодні становить 78 мільярдів доларів. Туди входять зовнішній, внутрішній і гарантований борги», – заявив економіст Олег Соскін.

Окрім цього він зазначив, що Міжнародному валютному фонду Україна винна близько 12 мільярдів, тому він, фактично, «шантажує нас».

«Зараз, до речі, починається етап великих виплат. Протягом року ми повинні виплатити близько 12 мільярдів доларів. На старті цих виплат 2 мільярди, які прийдуть від МВФ, дозволять стабілізувати економічну систему», – запевнив політолог Володимир Цибулько.

Натомість Олег Соскін зазначив, що згідно Конституції України, жодних спеціалізованих судів не передбачено, тому створення антикорупційного суду – це порушення Конституції.

«Таким чином депутати можуть зібрати підписи, подати звернення в Конституційний суд, і навіть коли сьогодні буде ухвалено законопроект, його все одно буде заблоковано. Якби була окрема палата Верховного суду, не було б жодних проблем – там можуть розглядатись такі спеціалізовані справи», – розповідає економіст.

За словами Володимира Цибулька, окрім кредитів, які нам обіцяють після ухвалення законопроекту про антикорупційний суд, варто звернути увагу на його політичну доцільність.

«Зараз розпочинається передвиборча кампанія, тому кожна сила буде дерти на собі сорочку, доводячи, що вона найбільш антикорупційна. Зверніть увагу, навіть «Опоблок», який дуже негативно висловлювався проти цього суду, зараз вже подає якісь сигнали, адже це дуже популярна серед виборців тема», – переконаний експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 13:34 :19