Новини » Політика 22 травня, 2018, 10:51
Сьогодні відбудуться три етапи переговорів щодо Антикорупційного суду, – Парубій
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Учора відбулися переговори щодо Антикорупційного суду, під час яких вдалося узгодити більшість позицій, які були подані Венеціанською комісією, – 13-ть із 14-ти. Дискусійною залишається позиція про повноваження громадської ради міжнародних експертів.

Про це сьогодні  під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, повідомив голова ВРУ Андрій Парубій.

Спікер поінформував народних обранців про те, що на цей момент інтенсивно тривають переговори із Міжнародним валютним фондом та Венеціанською комісією щодо Антикорупційного суду. Андрій Парубій розповів, що учора відбулися три етапи переговорів, під час яких вдалося узгодити більшість позицій, які були подані Венеціанською комісією, – 13-ть із 14-ти.

«Хочу віддати належне Комітету з питань правової політики та правосуддя, який відразу розібрався під час переговорів, і більшість цих позицій комітетом були підтримані. Але залишається дискусійною ключова, але, напевно, найважливіша позиція, про повноваження громадської ради міжнародних експертів. У нас був зранку етап переговорів, буде в обід і буде ввечері», – зазначив Андрій Парубій.

Спікер наголосив, що, як тільки буде досягнуто домовленостей, профільний комітет збереться та прийме рішення щодо останньої позиції, щоб Рада змогла перейти до розгляду питання щодо Антикорупційного суду. Як спрогнозував Андрій Парубій, розгляд цього питання Рада зможе розпочати сьогодні або завтра зранку.

Нагадаємо, 1 березня 2018-го Верховна Рада України прийняла за основу президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд № 7440, зареєстрований 22 грудня 2017-го (у Раді зареєстровані також чотири альтернативні законопроекти від народних депутатів). Міжнародні партнери, зокрема, МВФ, Світовий банк та Євросоюз виступили із критикою президентського законопроекту через те, що він суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії. Йдеться, зокрема, щодо процедури відбору суддів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 18:35 :46