вівторок, 22 травня, 2018, 17:45 Політика
Потрібно почати наводити жорстко порядок в державі, – Наливайченко у Львові
<nbsp;>

Навести жорсткий порядок у державі, законодавчо врегулювати питання добровольчої армії, надати статус і фінансування добровольцям і не допустити колишніх міністрів оборони до влади – такі плани озвучив лідер партії «Громадсько-політичний рух «Справедливість» Валентин Наливайченко сьогодні, 22 травня, під час перебування у Львові.

Візит відбувся у форматі зустрічі з учасниками бойових дій, добровольцями і медиками, які зібралися на площі біля храму Стрітення Господнього. Тут встановлено пам’ятник полеглим учасникам війни в Афганістані 1979-1989 рр та памятний Хрест воїнам, які віддали життя за Україну. Напередодні відзначення Дня Героїв Валентин Наливайченко віддав шану полеглим бійцям, поклавши квіти до пам’ятників.

<nbsp;>

Під час зустрічі Валентин Наливайченко підбив короткі підсумки трирічної діяльності руху «Справедливість», озвучивши план дій з відновлення безпеки в країні.

«Для мене сьогодні символічний день напередодні завтрашнього Дня героїв. Пригадую, як 22 травня 2009 року, спільно з львівською громадою – з Іриною Калинець, Юрієм Шухевичем і багатьма іншими патріотами Львівщини ми порушили кримінальну справу проти більшовиків за Голодомор-геноцид 1933-33 років, – пригадав В. Наливайченко. – Більше того, ми довели справу до суду, засудили більшовиків і розслідували цей злочин. В цьому є символіка і переконання, що коли дієш і захищаєш громадян – можеш розраховувати на успіх. Це стало поворотним моментом очищення держави. І меморіал, який постав на місці тюрми на Лонцього, став доброю справою. Я пишаюся, що разом із вами це зробив. Тоді нас зупинив Янукович і російська агресія, але треба продовжувати розсекречувати колишні катівні КДБ-НКВС, треба і далі розсекречувати архіви, особові справи, фотокартки».

Будувати спражню українську армію потрібно і на прикладі вишколів, які проводять добровольці. «Депутати мусять проголосувати за добровольчу українську армію, – каже В. Наливайченко. – Не потрібно розповідати балачки щодо Закону про національну безпеку. Національна безпека з першого дня була захищена цими людьми-патріотами. Говорю це як людина, яка перша з ними пішла на фронт. Тоді в бою здобували зброю – навіть зброї не було. За 4 роки війни ці бійці і волонтери здобули право право на добровольчу армію на рівні закону. Щоби дати їм статус, навчання і забезпечення».

На думку лідера «Справедливості», у законопроекті про Нацбезпеку не згадано про найголовніше – статус для добровольців, волонтерів і медиків. Зокрема, й для тих, хто створював добровольчі шпиталі. «В законі, який подала влада, про це немає ані слова, – каже Наливайченко. – Має бути статус і підтримка держави. Будь-яка держава такі вишколи, такі організації підтримує на рівні закону і на рівні на бюджету. Можна і треба брати традиції Української повстанської армії, про діяльність якої ми розповіли правду, відкрили архіви. Треба плекати традиції, втілюючи їх у життя сучасного українського війська. Тільки тоді здолаємо зовнішнього агресора. І цим ми, як рух «Справедливість» займаємося».

Як приклад Наливайченко розповів про створення броньованих модулів безпеки за стандартами НАТО на українських заводах. «Ми з командою завезли на передову 7 таких модулів. Встановили і передали українським Збройним силам, – каже Наливайченко. – Влада жодного оборонного замовлення на українських завода не розмістила, жодного такого модуля не зробила. А, до прикладу, в Ізраїльській армії таких модулів 10 тисяч».

<nbsp;>

Відповів Наливайченко щодо корупції у військовій сфері. «Корупцію у військовій сфері ми задокументували ще в 2007 році. І коли Янукович тільки прийшов до влади – всі його міністри оборони займалися виключно розпродажем зброї, її продажем. Причому, – в Росію. Займалися закриттям військових частин в Криму і на Закарпатті, по українським кордонам. Закривали військові шпиталі, – каже Наливайченко. – Янукович і його міністри приложилися до того, що знекровили, знесилили, розпродали українську армію. Більше того, артилерію, винищувачі і найкраще озброєння розпродали Росії. І коли в 2014 році почалася агресія РФ, українська армія була взагалі без зброї, а СБУ була наполовину знищена. Тому всі, хто зараз займається розкраданням зброї, і ті, хто раніше займався, повинні бути жорстко покарані. А для цього потрібно політична воля – почати наводити жорстко порядок в державі. А для цього я і рух «Справедливість» говоримо – ніяких колишніх міністрів оборони не те що допускати до влади не можна – вони мають відповісти і повернути вкрадене з офшорів і з Росії».

Приділив увагу Наливайченко увагу медичній проблематиці, зокрема, питанням скорочення кількості медичних закладів. «Я вважаюю, це абсолютно злочинна влада. І починається це з Києва – з Порошенка і Гройсмана. Ухвалили рішення – позакривати дитячі заклади, психоневрологічні, протитуберкульозні диспансери. І так по всій державі. Включно з районними лікарнями. Це біда. І вже не кажучи про ветеранів АТО».

Щодо майбутніх політичних планів і президентських амбіцій Наливайченко заявив: «Є план дій і переконання, що Україну треба захистити. Створивши систему безпеки і сучасну українську армію на українських традиціях. Якщо цього потребує посада і повноваження – так, я готовий. І саме для того, щоби діяти і захистити українців. Хочу щоби всі почувалися у безпеці. Я знаю як це зробити – але потрібні жорсткі дії, треба жорстко наводити порядок. Треба радикально оновити особливо українську армію. Дати молоді, добровольцям і волонтерам «зелене світло» і на керівні посади. Так, як ми змінювали СБУ. Зайшла молодь, і з молодою командою вдалося багато що зробити. І так по всій державі треба мати і політичну волю і головне, команду молодих, патріотичних людей. В мене така команда є».

До слова, Валентин Наливайченко відвідав військово-патріотичний вишкіл, який відбувся під патронатом міської організації ветеранів Афганістану та учасників АТО, а також громадського формування «Патріот» на території громадського простору Борців за Волю України, що розташувався неподалік військового храму Стрітення Господнього.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 19:14 :48