Новини » Події 22 травня, 2018, 17:07 блоги
Поліція, прокуратура – вужі на сковорідці
Влад Якушев
журналіст, письменник, екс-начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»

Правоохоронці чинять тиск на побитого ветерана, вигороджуючи нападників.

23 лютого на ЗІКу був опублікований мій блог: «Врадіївку замовляли? У Білій Церкві мажори побили атовця».

Пізніше, 26 лютого, я написав матеріал про те, як поліція вигороджує нападників.

Спроби вигородити негідників не просто тривають, – вони стали ще більш цинічними.

Коротко про перебіг подій.

5 серпня на подвір’я 57-річного ветерана, танкіста, Бориса Короля, вибивши ворота, в’їхав бус. У бусі було двоє п’яних агресивних «чоловіків», які накинулись на нього і завдали важких травм, у результаті яких Борис мало не загинув, втратив зір на одному оці.

Поліція та прокуратура чомусь стали на бік нападників, всіляко тиснучи на Бориса, щоб він підписав зі своїми катами мирову.

За всіма ознаками злочин мав би кваліфікуватись по с.121, ч.2 КК України. Натомість поліція обвинуваченим чомусь інкримінують ч.1 ст 121, де покарання значно м’якше.

Прокуратура завела не одну, а дві справи, які мали розглядатись у різних судових засіданнях. Таким чином нападники могли уникнути обвинувачення у груповому побитті.

Після того як випадок набув широкого розголосу, поліція та прокуратура обіцяли розібратись у ситуації і покарати своїх працівників, які покривають злочинців. Як ви думаєте, яким був результат? Жоден з них не покараний! Всі на своїх посадах.

Суддя, який веде справу (напевно, несподівано для поліції та прокуратури) зайняв принципову позицію і об’єднав справи у одну. Незважаючи на це, прокурор пан Мізерний явився на чергове судове засідання, не змінивши обвинувачення, через що суд довелося перенести. А тим часом на сім’ю Бориса почали чинити тиск. Його та його дружину регулярно викликають у поліція й лякають, що відкриють кримінальну справу проти їхнього сина Дмитра. А сьогодні вночі на подвір’я Бориса забрався один із нападників. Не відомо, що він збирався там робити, але його вчасно помітив син Бориса. Нападник втік, а в Бориса, через хвилювання стався серцевий напад.

Ставити запитання поліції та прокуратурі у Білій Церкві немає сенсу, тому запитую в керівництва МВС та прокуратури у Києві: що відбувається?.

Чому ваші підлеглі «воюють» на стороні злочинців проти людини, яка воювала за вас? Чому нападники, які скоїли важкий злочин, не очікують суду у СІЗО? Чому некомпетентні або корумповані працівники правоохоронних органів не покарані й досі на своїх посадах?

І ще, маю пропозицію. Якщо поліція та прокуратура у Білій Церкві не можуть добросовісно виконувати свої обов’язки, то, можливо, нам, ветеранам, пора перейняти їх функції і з’ясувати ситуацію так, як ми це звикли робити на фронті?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 06:51 :17