понеділок, 21 травня, 2018, 16:31 Політика
Законопроект про антикорупційний суд – це перевірка для Ради, – Заліщук
ZIK
ZIK

Антикорупційний суд є ключовим питання співпраці із МВФ. Це важливо, адже від органу залежить макроекономічна стабільність України. Крім того, суд свідчитиме про завершення антикорупційної реформи, а також закінчення тих справ, які почало Антикорупційне бюро.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила нардеп Світлана Заліщук.

«Тепер ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд є питанням до політиків, їхньою перевіркою. Ми побачимо чи вони не є небожителями, і чи у нас буде реальний суд, який відправлятиме за грати нинішніх представників влади, які також крали», – каже політик.

Крім того, Світлана Заліщук звертає увагу на те, що Україна спроможна знайти кілька сотень людей, які будуть працювати в антикорупційному суді.

«Принциповим є правильний механізм добору. Ми побачили, що від того, хто контролює різні комісії, через яких обирають фахівців, залежить результат. Наприклад, новостворене Державне бюро розслідувань. Серед представників комісії сиділи представники БПП, «Народного фронту», а тому й обрали людину, яка мала найменше балів згідно тестування. Її взяли на посаду, бо було так зручно», – зазначає нардеп.

Світлана Заліщук наголосила: міжнародні організації, експерти, політики вимагають, щоб механізм добору кандидатів був доволі жорстким.

«І на першому етапі міжнародники, які надавали значну грошову допомогу Україні, підтримували антикорупційні програми, теж мусять мати слово у доборі суддів», – коментує політик.

До того ж, народна обраниця додає, що Громадська рада міжнародних експертів не суперечить Конституції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 12:12 :50