Новини » Політика 21 травня, 2018, 23:15
Юрій Гримчак: Не вірю в будівництво «Північного потоку-2»
ZIK
ZIK

Незважаючи на те, до чого домовляться ключові газові гравці, Україна повинна вирішувати свої внутрішні питання, а зокрема розвивати видобуток власного газу і навіть ставати його експортером.

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Якщо бути відвертим, то в глибині душі я не вірю, що Росія та Німеччина побудують «Північний потік-2». Зокрема йдеться про санкції США, які вже були анонсовані. Так, канцлер Німеччини Ангела Меркель намагалася переконати Президента США Дональда Трампа, щоб ці санкції не розповсюджувалися на німецькі компанії», – зауважив Гримчак.

Утім, додає урядовець, незважаючи на те, до чого домовляться ключові газові гравці, Україна повинна вирішувати свої внутрішні питання, а зокрема розвивати видобуток власного газу і навіть ставати його експортером.

«Україна мала подібні плани, утім з початком війни вони відійшли на другорядний план. На скільки мені відомо, у планах уряду – до 2020 року повністю перейти на газ власного видобутку», – підкреслив Гримчак.

Також заступник міністра спростував твердження, що транзит російського газу, який Україна може втратити через побудову «Північного потоку-2», приносив державі 10% ВВП.

«Дійсно, транзит приносить досить непогані кошти, але це не 10% ВВП. Питання в тому, що в 2019 році цей контракт все одно закінчується. Тому нам потрібно провести перемовини і, можливо, ставити ціну за газ таку, яка є в Європі», – зазначив Юрій Гримчак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 13:41 :58