В озері Басів Кут Рівного не рекомендують купатися: вода не відповідає санітарним вимогам

У Рівному отримано результати дослідження проб води у головній водоймі Рівного – улюбленому місці відпочинку рівнян – озері Басів Кут.

Про це власкору IA ZIK повідомили у Державній установі «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Проби були відібрані 15 травня. Вони, зокрема, показали, що вода не відповідає санітарним вимогам. У одній з трьох проб води досліджених на паразитологічні показники виявлено цисти лямблій. У 3 пробах, які були досліджені на мікробіологічні показники, індекс ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) був вищий за норму (5000 од/дм ³), і становив 24000-240000 од/дм ³.

ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» не рекомендує використовувати водойму для купання.

Як кажуть фахівці установи, кишкова паличка – «лакмусовий папірець» бактеріального забруднення води. Патогенні штами при попаданні в шлунково-кишковий тракт з водою, можуть викликати захворювання у людей кишкової та сечовивідної системи.

Лямблії можуть викликати запальні процеси дванадцятипалої кишки, набряк її слизової оболонки, що призводить до порушення відтоку жовчі та соку підшлункової залози, застою в цих органах і появи симптомів холециститу і панкреатиту.

Забруднення Бaсівкутського озера розпочалося 25 років тому. У цей час на берегах водойми масово зводили будинки люди, яких називали новими українцями. У народі цю місцину назвали Царським селом. Чимало з новоселів повиводили каналізаційні стоки зі своїх котеджів безпосередньо у воду. Нижче за течією від їхніх маєтків розташований міський пляж.

Loading...