Новини » Політика

Україні потрібні не нові, а інші обличчя, – Віталій Бала

ZIK

В Україні велика проблема з політичною елітою, якої насправді в країні немає.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Гість програми, коментуючи ідею щодо пошуку та популяризації нових лідерів через різні медійні платформи, зазначив, що не можна створити віртуальних лідерів. На його думку, такі ініціативи лише зміщують фокус суспільної уваги і роблять це свідомо.

«В Україні насправді велика проблема політичної еліти. Я вважаю, що в нас, в Україні, немає політичної еліти. Те, що роблять, намагаючись створити штучну еліту у різних сферах, – так не буває», – каже Віталій Бала.

Гість програми переконаний, що Україні не потрібні нові обличчя, а потрібні інші обличчя – з іншим світоглядом, з іншими цінностями.

«Є такі нові, які приходять, що краще б залишилися старі», – зазначив директор Агентства моделювання ситуацій.

Політичний експерт Костянтин Матвієнко вважає, що не можна відбирати лідерів у різних галузях на телевізійному шоу, «адже це не Євробачення». З іншого боку, наголосив він, є чимало людей, які зареєструвалися для участі в таких проектах і які вже є лідерами та мають ідеї. Експерт висловив пересторогу, що якраз таких людей подібні проекти можуть «затромбувати».

Костянтин Матвієнко наголосив, що справжні лідери – у територіальних громадах, які займаються своєю інфраструктурою, проте вони не мають часу для того, щоб реєструватися у відповідних телепроектах. Гість програми додав, що політиків слід обирати на виборах, а не телешоу. Водночас, зауважив експерт, той, хто контролює телебачення, може підкласти громадянам того чи іншого лідера.Loading...