понеділок, 21 травня, 2018, 13:41 Політика
У Президента назвали, коли очікують рішення арбітражу ООН щодо Керченського мосту
Кримський міст. Фото: EPA-EFE/ALEXANDER NEMENOV
Кримський міст. Фото: EPA-EFE/ALEXANDER NEMENOV

Україна звернулася до Арбітражного трибуналу Конвенції ООН з морського права у зв’язку з незаконним будівництвом Керченського мосту. Результату розгляду можна буде очікувати 2019 року.

Про це під час засідання Погоджувальної ради, яку транслює телеканал ZIK, заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

Ірина Луценко повідомила, що, за дорученням Президента України, в Арбітражний трибунал Конвенції ООН з морського права у зв’язку з незаконним будівництвом Керченського мосту подали клопотання про захист суверенних інтересів України.

Представник Президента у Верховній Раді наголосила, що світова спільнота підтримує Україну у цій ситуації.

«Зведення цього мосту засудили США, ЄС, НАТО, Велика Британія, Канада, тобто, ми бачимо світову підтримку України у порушенні морського права, і я думаю, що до кінця 2018 року почне розглядатись це питання, у 2019 році ми будемо очікувати результат», – зазначила Ірина Луценко.

Представник Президента у ВРУ також наголосила, що протиріч із міжнародними партнерами щодо Антикорупційного суду немає, і що останні дискусійні питання будуть вирішені до вівторка, тож ще цього тижня у Раді відбуеться результативне голосування.

Представник Президента у ВРУ наголосила на необхідності вирішення через профільний комітет питання щодо законопроекту про дипломатичну службу, про включення у порядок денний законопроекту про публічні закупівлі, а також – розглянути у комітеті законопроект № 7279-д (проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень), якого потребують правоохоронні органи.

Нагадаємо, РФ 15 травня офіційно запустила автомобільний рух на незаконно збудованому мосту через Керченську протоку до анексованого Криму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 07:51 :14