Новини » Світ 21 травня, 2018, 13:43
У Греції нову назву Македонії не вважають вирішенням конфлікту
Фото: neoskosmos.com
Фото: neoskosmos.com

Провідні політичні партії Греції виступили проти нової назви сусідів – «Ілінденська Македонія», оскільки не вважають її вирішенням конфлікту.

Про це повідомляє «РИА Новости».

Уже майже 30 років триває суперечка між цими двома країнами, яка заважає Македонії вступити в НАТО і Євросоюз. Греція хоче змінити назву сусідньої республіки, щоб її не плутали з однойменною грецькою областю.

Конституційну назву «Республіка Македонія» визнали 142 держави, але, через позицію Греції, у міжнародні організації вона входить як «Колишня югославська республіка Македонія».

Як повідомив в суботу македонський прем’єр Зоран Заєв – з початку переговорів вперше офіційно був запропонований варіант назви – Республіка Ілінденська Македонія. Він є можливим компромісом для Скоп’є і Афін.

Цю назву прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас представив лідерам політичних партій, інформуючи їх про хід переговорів зі своїм колегою.

Назва має історичне підґрунтя і посилається на Ілінденське повстання в місті Крушево проти Османської імперії в 1902 році. Назване так, оскільки почалося в Ільїн день – 2 серпня. Зараз це головне державне свято Македонії – День республіки.

Грецькі політики заявили, що така назва не вирішує проблем, а, навпаки, поглиблює їх.

«Ця назва історично і безпосередньо пов’язана з прагненням до створення «македонської» нації і держави, яка, включаючи Салоніки, поширюється до Егейського моря. Будь-яке посилання на Ілінден у назві сусідньої країни не тільки не покладе край ірредентизму Скоп’є, але, навпаки, підтверджує і зміцнює його. Ось чому це навіть неможливо обговорювати», – повідомляється в заяві найбільшої опозиційної партії «Нова демократія».

Таку ж думку висловили і лідери Демократичного альянсу Фофі Геннімата і Ставрос Теодоракіс, генеральний секретар ЦК Компартії Греції Дімітріс Куцумбас і голова Союзу центристів Василіс Левентіс.

«Ми закликаємо наших сусідів продовжувати шукати загальноприйнятну назву з географічним або тимчасовим позначенням, як це передбачає пакет пропозицій, представлений спецпосланцем ООН Метью Німіц. Ми знову нагадуємо, що це рішення і гарантії проти ірредентизму повинні бути закріплені в змінах конституції», – заявили у прес-службі прем’єра Греції.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 14:17 :43