Новини » Світ 21 травня, 2018, 14:07
Тегеран заявив: недостатньо європейської політичної підтримки для ядерної угоди
Фото: ZIK/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH/Архівне фото
Фото: ZIK/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH/Архівне фото

Європейський Союз робить недостатньо, щоб зберегти вигоду для Ірану від міжнародного ядерного пакту 2015 року після виходу з нього США.

Про це міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив єврокомісару з енергетики та кліматичних дій Мігелю Аріасу Каньете, повідомляє «Європейська правда», посилаючись на Reuters.

«З виходом Америки європейської політичної підтримки для угоди недостатньо», – сказав Заріф.

Єврокомісар зазначає, що Тегеран хотів, щоб ЄС діяв швидко, щоб захистити свою торгівлю нафтою з Іраном, і розглянув можливість прямих розрахунків у євро за іранську нафту з Центральним банком Ірану, в обхід фінансової системи США.

«Ми повинні зберегти цей договір, щоб не домовлятися про новий. Наше послання дуже ясне. Це ядерна угода, яка працює», – розповів Аріас Каньете.

Тегеран посилається на заяви низки великих європейських компаній минулого тижня, які припускали, що їхня діяльність в Ірані буде згорнута через дію санкцій США.

«Заяви про можливий вихід великих європейських компаній зі співпраці з Іраном не відповідають прихильності Європейського Союзу до реалізації ядерної угоди», – вважає Заріф.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 14:54 :33