Новини » Світ 21 травня, 2018, 17:14
Опозиція Македонії виступає проти зміни назви країни
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Головна опозиційна партія Македонії, націоналістична VMRO-DPMNE заявила, що проти перейменування країни у «Республіку Ілінденську Македонія».

Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на Ekathimerini.

«VMRO-DPMNE не буде підтримувати зміни до Конституції з метою змінити конституційну назву країни (у «Республіку Ілінденську Македонії» – ред.)», – повідомив голова партії VMRO-DPMNE Христян Мікоскі після зустрічі з прем’єр-міністром Македонії Зораном Заєвим.

Зазначається, що для схвалення зміни у назві країни прем’єр-міністру Македонії Заєву знадобляться голоси від партії VMRO-DPMNE, оскільки для ухвалення конституційних змін потрібно буде набрати дві третини голосів у парламенті зі 120 депутатів.

Як відомо, 19 травня Заєв заявив про досягнення його адміністрацією згоди з грецькими лідерами щодо нової назви країни («Республіка Ілінденська Македонія»), що може покласти край багаторічній суперечці між балканськими сусідами.

Суперечка про назву Македонії – держави, що виникла після розпаду Югославії в 1991 році, триває понад 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції – Македонією. Греція також застерігає Скоп’є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 17:41 :31