понеділок, 21 травня, 2018, 19:05 Політика
Микола Сірий: Корупція – це «хвороба» самої влади
ZIK
ZIK

Я хотів би нагадати людям, що корупція – це хвороба самої влади. Тому завдання тих, хто декларує, що він здатен управляти суспільством – усіх своїх підлеглих привести до порядку і зробити так, аби вони працювали чесно, щоб не крали та щоб не створювали нових схем. А зараз виникає ситуація, коли влада демонструє кричущу нездатність управляти суспільством.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий.

Як відомо, Комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив проект закону про Антикорупційний суд до другого читання.

Микола Сірий вважає ганебною необхідність радитися з міжнародними інституціями для того, аби прийняти даний закон, який стосується очищення української влади.

«І я хотів би нагадати людям, що корупція – це хвороба самої влади. Тому завдання тих, хто приходить до влади та хто декларує, що здатен управляти суспільством – усіх своїх підлеглих, чиновників привести до порядку. Аби вони працювали чесно, щоб не крали, не створювали схеми або не підсідали на старі.

А зараз виникає ситуація, коли влада демонструє кричущу нездатність управляти суспільством. І доводить вона усе до того, що вже міжнародні інституції нам говорять, що ми бездари, то хоча б створіть Антикорупційний суд», – зауважив гість програми.

Експерт Інституту держави і права каже, що для країни, яка правильно користується демократичними інструментами, Антикорупційний суд не потрібний.

«Тобто для країни, в якій є відповідальний прем’єр-міністр, президент, міністр юстиції та генеральний прокурор, от у такій країні не треба створювати Антикорупційний суд. Перераховані мною особи – це ті люди, які відповідають за те, аби в країні не було корупції та щоб кожен, хто вчинив правопорушення, у тому числі корупційне, був притягнутий до відповідальності», – наголосив Микола Сірий.

А якщо в країні уже й виникає якийсь зародок корупції, то, зі слів гостя програми, генпрокурор, міністр юстиції, прем’єр та президент повинні вжити заходів, аби корупційні злочини не повторювалися.

«Потрібно змінити законодавство – вони мають це зробити. Потрібно змінити адміністративне регулювання – змінюють. На цих посадах вони для того і сидять, щоби втілювати усі ці речі і щоб цю роботу виконувати.

Але в нас вони цю роботу не виконують, більше того, вони довели ситуацію до абсурду, і тепер ми чекаємо сходу сонця, щоб пан Парубій, при усій повазі до нього, але він демонструє кричуще нерозуміння державотворення, порадився з міжнародними партнерами», – зазначив Микола Сірий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 12:43 :57