понеділок, 21 травня, 2018, 14:29 Львів
Фільц: Ліквідацію Львівського психоневрологічного диспансеру хочуть прикрити моїм ім’ям
Львівський обласний психоневрологічний диспансер. Джерело: Google Maps
Львівський обласний психоневрологічний диспансер. Джерело: Google Maps

Концепція реформування психіатричної служби Львівщини, напрацьована львівськими психіатрами та схвалена німецькими експертами, не передбачає ліквідацію Львівського обласного психоневрологічного диспансеру, як це пропонується проектом рішення Львівської обласної ради.

Про це 21 травня у коментарі IA ZIK повідомив завідувач кафедрою психіатрії та психотерапії Львівського медичного університету ім. Данила Галицького, почесний професор Віденського університету ім. Зиґмунда Фройда, екс-президент Європейської асоціації психотерапевтів, президент Української спілки психотерапевтів, почесний член Угорської психіатричної асоціації Олександр Фільц.

 

<nbsp;>
<nbsp;>

Професор Фільц розповів про історію напрацювання концепції і про те, що саме вона передбачає.

«Приблизно 2,5 роки тому я пропонував нашій місцевій владі і психіатричній спільноті зробити психіатричне об’єднання, щоби централізувати менеджмент психіатричної служби. Але не з метою того, щоби скорочувати ці підрозділи, які працюють, а навпаки – у цій концепції ми хотіли об’єднати лікарні і диспансер, а також приєднати до такого об’єднання психіатричний стаціонар у Міжгайцях Самбірського району та Червонограді, які занепадали. Цю концепцію ми розробляли разом із партнерами із Німеччини, з якими є підписана офіційна угода на рівні області. Німецькі колеги їздили у Міжгайці, Червоноград і нашу ідею схвалили. Це була концепція, яка зберігала усі маленькі стаціонари. З них ми хотіли зробити локальні центри. Кожен із цих малих стаціонарів мав виконувати свої дуже спеціалізовані завдання. Усі ці підрозділи мали працювати у більш скоординованому ритмі та потоці», – повідомив О.Фільц.

Олександр Фільц
Олександр Фільц

Відтак він висловив обурення інформацією, яка була озвучена на сесії Львівської облради про те, що реорганізація закладу здійснюється у рамках напрацьованої під його керівництвом концепції.

«Можна сказати, що таке висловлювання завдає шкоди моїй репутації, бо моїм іменем прикривають те, чого я ніколи не планував і не висловлював. Мої колеги-психіатри тепер вважають, що це я автор того всього нищення диспансеру, яке анонсується.

Концепція, яку ми пропонували тоді, у жодному разі не передбачала ліквідацію диспансеру. Це тому, що диспансер має поліклінічне відділення і денний стаціонар – два відділення, які працюють за найсучаснішими світовими стандартами. Це є стаціонари, яких мало у Східній Європі за ефективністю і правильністю роботи з пацієнтами і за сучасними підходами. Тобто, ліквідація цих стаціонарів означала би ліквідацію того, що є чи не найкраще у Львові, а це з точки зору медичного менеджменту – повний абсурд. Можна думати про ліквідацію установ, які не мають пацієнтів, де ліжка простоюють, але не можна ліквідувати те, що працює найкраще», – наголосив О.Фільц.

З його слів, зважаючи на проект рішення і коментарі керівництва обласної ради, «по суті, може йтися про ліквідацію диспансеру і продаж приміщення, а це означає продати клініки, які є одні з чи не найкращих у Східній Європі».

Професор Фільц також підкреслив: з психіатричною спільнотою перед винесенням цього проекту рішення на розгляд ніхто взагалі не радився і не розмовляв. «Концепцію розробляв не я, а вся психіатрична спільнота. Було би логічно, якщо би подзвонили і сказали: ви брали участь у розробці концепції, давайте порадимося, як далі робити, будемо дискутувати. Нічого такого не було. Ми про цей намір дізналися із мас-медіа, з Інтернету, що дуже насторожує», – додав він.

Як зазначив О.Фільц, клініки диспансеру є передовими за своєю технологією, там проводиться багато міжнародних семінарів. «За останні 5 років – понад 30 міжнародних семінарів, у яких брали участь фахівці з цілого світу. Як ми тепер маємо їм сказати, що усі наші плани з розбудови передового досвіду мусимо згорнути, тому що влада збирається продати цей будинок. З цього може вийти дуже неприємна міжнародна ситуація», – вважає О.Фільц.

Як повідомлялося, 15 травня представники колективу Львівського обласного психоневрологічного диспансеру, що на вул. Коциловського у Львові, протестували під обласною радою проти ліквідації установи як юридичної особи і злиття її з Львівською обласної психіатричною лікарнею.

Люди прийшли з плакатами «Диспансер – не Кульпарківська», «Малій психіатрії – бути!».

«Найбільш обурливим є те, що проект рішення виник за нашими спинами, ніхто з колективом не зустрічався», – наголосив головний лікар диспансеру Володимир Яєчник. В припускає, що хтось поклав око на будівлі диспансеру у центрі міста.

Керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак пояснила: рішення готується у рамках концепції реформування психіатричної служби, з цього приводу буде громадське обговорення.

Голова Львівської облради Олександр Ганущин зазначив, що приміщення Львівського психоневрологічного диспансеру після реорганізації можуть продати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 12:14 :07