Новини » Політика 21 травня, 2018, 17:16
Антикорупційний суд – ілюстрація того, що Захід не довіряє українській владі, – експерт
ZIK
ZIK

Антикорупційний суд буде ще одним корупціогенним органом, яких уже настворювали в Україні доволі багато.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Костянтин Матвієнко.

Гість програми наголосив, що сам процес створення в Україні Антикорупційного суду – це вимушені кроки.

«Українська влада в особі Президента й уряду категорично не хоче його створювати, вона «з чотирьох лап» впирається, аби Антикорупційний суд в Україні не запрацював», – заявив політичний експерт.

Костянтин Матвієнко зауважив, що правоохоронній системі українці нині абсолютно не довіряють.

«Ми з цього корупційного болота правоохоронної системи хочемо взяти раптом якусь субстанцію цього болота, перетворити її на білий і пухнастий Антикорупційний суд. Це ж те самісіньке. Тому Антикорупційний суд буде ще одним корупціогенним органом, яких уже настворювали в Україні доволі багато», – заявив експерт.

Коментуючи заяви нардепів щодо того, що МВФ буде чи не буде задоволений законопроектом про Антикорупційний суд, політичний експерт наголосив, що не знає жодної країни, де б МВФ втручався у саме «тіло» законопроекту. Понад те, коли проект закону не стосувався би напряму діяльності МВФ.

«Отже, не лише українські громадяни не довіряють українській владі. Сам процес Антикорупційного суду – чудова ілюстрація того, що наші міжнародні партнери українській владі і близько абсолютно і цілковито не довіряють», – заявив експерт.

Нагадаємо, 1 березня 2018-го Верховна Рада України прийняла за основу президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд № 7440, зареєстрований 22 грудня 2017-го (у Раді зареєстровані також чотири альтернативні законопроекти від народних депутатів).

Міжнародні партнери, зокрема, МВФ, Світовий банк та Євросоюз виступили із критикою президентського законопроекту через те, що він суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії. Йдеться, зокрема, про відбір суддів.

У ці хвилини триває засідання профільного комітету ВРУ щодо Антикорупційного суду. Як повідомив голова Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич, депутати досягли порозуміння з експертами Венеційської комісії стосовно багатьох поправок до законопроекту про Антикорупційний суд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 08:03 :41