live
Новини » Суспільство

Вчені відкрили революційний метод лікування раку

Французький професор Олександр Карпентье разом з групою нейрохірургів розробили новий спосіб знищення ракових клітин у мозку людини.

За словами професора, вперше при внутрішньочерепній операції використовувалися лазерні технології, що дозволяє обійтися без розтину черепної коробки, пише healthystyle.

Під час операції вся інформація про стан клітин мозку пацієнта відстежується в режимі реального часу за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Нейрохірург запевняє, що під час операції достатньо місцевої анестезії. Пацієнт весь час залишається в свідомості і через 14 годин після процедури може покинути клініку.

Суть процедури в тому, що через трьохміліметровий отвір в уражену область головного мозку вводиться катетер, по якому за допомогою волоконно-оптичних світловодів прямує лазерний промінь.

Випробування нового методу проходило за участю 15 пацієнтів, у яких розвинулися метастази в мозку після тривалої хвороби на рак грудей або легенів. Хіміотерапія, радіохірургія і інші методи не привели до видимих поліпшень, і пацієнтам залишалося жити не більше трьох місяців.

У разі використання при операції лазерного методу Карпентье вдалося повністю знищити ракові клітини в шести випадках, що дозволило прожити пацієнтам ще рік. Крім того, в п’яти випадках метастази не з’являлися в ході декількох місяців після операції.

Французькі вчені зробили революцію в терапії ракових клітин.

Читайте також: Японські науковці розробили «домашній» спосіб виявлення раку

Loading...