Новини » Світ 20 травня, 2018, 17:45
Парламент Чехії відповість на заяву Земана щодо «Новічка»

Парламент Чеської Республіки на сесії, яка починається у вівторок, 22 травня, одним із перших питань обговорить ситуацію навколо отруйної речовини «Новічок».

Про це повідомляє Lidove Noviny.

«Сесія відповість на заяви президента Мілоша Земана, ґрунтуючись на резолюції Комітету у закордонних справах, згідно з якою «Новічок» не вироблявся і не зберігався у Чеській Республіці», – йдеться в повідомленні.

Комісія з контролю за діяльністю військової розвідки закликала Земана «зберігати секретний режим інформації, а в разі двозначності – проконсультуватися з цих питань насамперед з урядом Чеської Республіки та з чеськими спецслужбами».

Як повідомлялося, на початку травня президент Чехії Мілош Земан заявив, що в його країні вироблялася речовина А-230, що належить до класу «Новачок». Пізній уряд ЧР заявив, що отрута типу A-230 була синтезована в науково-дослідному інституті Міністерства оборони у Брно в малих кількостях для проведення тестів, після яких негайно знищувалася. 

15 травня Міністерства оборони Чехії повідомило, що його глава Карла Шлехтова звільнила з поста директора зазначеного НДІ Богуслава Шафаржа, на інформацію якого нібито посилався Земан.

Також у Міноборони наполягають, що Чеська Республіка не виробляла і не зберігала нервово-паралітичну речовину «Новачок». 

У британському Солсбері 4 березня з сильним отруєнням був госпіталізований екс-офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину «Новачок» російського виробництва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 01:46 :57