п'ятниця, 18 травня, 2018, 12:12 Регіони
Завершення будівництва нової шахти у Нововолинську обійдеться в 1,4 млрд грн
Шахта № 10 «Нововолинська». Фото: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
Шахта № 10 «Нововолинська». Фото: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

Голова Волинської ОДА Олександр Савченко звернеться до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо фінансування вугільної галузі області.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Слід зазначити, що шахта №10 «Нововолинська» недобудована і основна проблема – відсутність фінансування. Цьогоріч уряд виділив на шахту лише 10 млн грн, з яких на утримання спрямували 6,4 млн грн. Та й цих коштів, за словами в.о. директора ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Григорія Бара, вистачить тільки на 3 місяці, бо витрати на утримання в місяць складають 4,2 млн грн. Далі ж є імовірність, що не буде коштів і на утримання.

Щодо поточного року, то, за словами замовника будівництва, підприємство «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» за власні кошти пройшло 112 метрів видобутку. Наразі розробляють котловани, бо немає кріплення. Окрім цього, забезпечують й безаварійний стан.

Взагалі для проектного введення в експлуатацію першої черги необхідно пройти півтора кілометра підземних робіт і це, включаючи 260 метрів розрізної печі для монтування лави. На це потрібно 18 місяців роботи за наявності відповідного фінансування.

Загалом, для того, щоб ввести першу чергу шахти в експлуатацію, згідно розрахунків, затверджених Кабінетом Міністрів України, необхідно 1,4 млрд грн (за цінами 2015-го року).

Зокрема, перша черга забезпечить 450 тис. тонн видобутку вугілля на рік. Потужність другої черги також становитиме 450 тис. тонн. Загалом потужність складатиме 900 тис. тонн видобутку вугілля на рік. З цих коштів понад 700 млн грн – це обладнання, яке необхідно привезти, вбудувати та запустити в експлуатацію.

Тож, аби підтримувати шахту, усі учасники будівництва розробили програму на 600 млн грн, яку довели до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Однак програму не затвердили.

До слова, цих коштів, за словами Нововолинського міського голови Віктора Сапожнікова, не вистачає навіть на так звану «суху консервацію» (провітрювання, відкачка води, утримання людей, охорони тощо).

«На сьогодні будівельна готовність об’єкта складає 86%. Освоєння коштів – 34%. Підготовлена перша лава, довжина видобутку – 1,5 кілометра. Залишилося для провітрювання «оконтуритися», тоді залишається розрізна піч 260 метрів і можна говорити про те, що лава готова до експлуатації. Ця програма на цей рік передбачала завершення цих робіт з пришвидшення запуску в експлуатацію», – наголосив в.о. директора ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Григорій Бар та додав, – незалежно від цього дирекція шахти все одно утримує цей об’єкт».

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко запевнив, що зі свого боку усіляко сприятиме позитивному вирішенню цієї проблеми. Та разом із цим, відзначив, що необхідно готуватись до будь-якого рішення, прийнятого на найвищому рівні.

«Якщо я повинен звернутися ще раз до прем’єр-міністра, то я готовий. Бо я вперше бачу, що тепер я повинен писати і вже більш-менш з точними розрахунками. Ми повинні готуватись не до найкращих варіантів і до більш розширених. Необхідно бути готовими як до просто підтримання шахти в робочому стані, так і до кращого. Також необхідно направити лист міністру енергетики, обгрунтувавши економічні показники, що втрачаємо через це», – резюмував Савченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 11:45 :11