п'ятниця, 18 травня, 2018, 14:52 Політика
Українські політики прагнуть стандартів ЄС без ухвалення базових речей, – Рибачук
ZIK
ZIK

Україна оголосила про те, що обирає Європейський союз і його стандарти. Тому логічно було будувати модель України саме на його правилах, канонах і стандартах. Але раптом виявилося, що українську еліту не влаштовують деякі речі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції у 2005 році Олег Рибачук.

 «Українські політики страшенно бояться, щоб міжнародні експерти не отримали право відбирати суддів до антикорупційного суду в Україні. Бо знаючи практику західних демократій, це будуть не просто експерти, а навіть представники міжнародних відомих інституцій, зокрема, Європарламенту чи Венеціанської комісії. Тому я собі не уявляю, що вони будуть просувати якихось своїх «ківалових». Але чудово уявляю, кого хоче просунути в антикорупційний суд влада та бізнесові кола», – сказав Рибачук.

Він вважає, що світоглядний парадокс полягає у тому, що Україна обирає Європейський союз, його стандарти  та страшенно до цього прагне. Але не хоче ухвалювати найпростіші закони.

«Ми будуємо свою модель на європейських правилах, канонах і стандартах. І раптом виявляється, що ми туди прагнемо, але нас у тому «монастирі» деякі речі не влаштовують. Зокрема те, що ми поки що до них не готові і про це каже українська еліта. Саме це точно дисонує з будь-якими переконаннями чи заявами», – прокоментував  

Він також наголосив на тому, що демократія, зокрема, у Європі,  будується саме з того, як люди потрапляють в політику, яка в країні є служба безпеки, який суд і т.інше.

«Йдеться не лише про суть, а й реформи в країні, наприклад, СБУ. Адже вже два роки не розглядається закон, який розроблений на стандартах НАТО, до якого Україна також прагне. Це ж стосується і виборчого законодавства. Саме це для європейців є базовими речами. Це фундамент, який будується по цеглині, але раптом у нас виявляється своє бачення, яке не відповідає тим стандартам», – розповів Рибачук. 

Тому він зазначив, що українські депутати починають говорити про захист суверенітету лише тоді, коли це загрожує їхнім і часто непублічним інтересам.

«Дуже часто, насправді, мова йде про «шкурні інтереси». Адже, наприклад, електронні декларації є нормою для західного чиновника і для нього є повний нонсенс і дурня прирівнювати громадських активістів, які борються з корупцією, чи журналістів до державних чиновників. Ніде в світі такого немає. І коли ти наступаєш нашим політикам на «хвіст» і вони під великим тиском змушені ухвалити закон, то вони роблять просто нечувану річ. І це стосується і інших необхідних реформ», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 06:35 :07