п'ятниця, 18 травня, 2018, 13:55 Світ
У Євросоюзі запустили механізм блокування санкцій США щодо Ірану
Фото: Giampaolo Squarcina/Flickr
Фото: Giampaolo Squarcina/Flickr

Єврокомісія оприлюднила план захисних заходів від можливих санкцій США щодо Ірану.

Про це повідомили у Єврокомісії, передає «Новое время».

Зокрема, ЄК запустив формальний процес «блокуючої постанови» шляхом оновлення списку санкцій США щодо Ірану. Таким, чином «блокуюча постанова» забороняє компаніям ЄС дотримуватися екстериторіальних санкцій США, дозволяє компаніям відшкодовувати збитки, завдані такими санкціями, і скасовує в ЄС будь-які рішення іноземних судів щодо санкцій.

Додамо, що ЄС хоче ввести «блокуючий постанову» в дію до 6 серпня 2018 року, коли набуде чинності перша партія американських санкцій.

Крім того, Єврокомісія запустила процес, який дозволить Європейському інвестиційному банку підтримувати інвестиції ЄС в Ірані. У Європарламенту і Ради ЄС тепер є 2 місяці для заперечення проти цих заходів, перш ніж вони набудуть чинності.

Відзначимо, що Євросоюз прийняв «блокуючий постанову» ще в листопаді 1996 року.

Нагадаємо, в травні 2018 року президент США Дональд Трамп заявив про вихід з угоди щодо ядерної програми Ірану і анонсував нові санкції проти іранського режиму. Також Вашингтон незадоволений підтримкою Тегераном таких організацій, як Хезболла.

Проти виходу з угоди виступили провідні країни ЄС і Росія. Додамо, що Трамп має намір моментально вводити санкції проти будь-яких зарубіжних компаній, які будуть вести бізнес з Іраном.

Для фірм, які вже працюють в Ірані, передбачений термін від 3 до 6 місяців для припинення бізнесу, в іншому випадку їм буде закритий доступ на ринок США.

Нові санкції США стануть істотним ударом для європейських компаній, які активно зайшли на ринок Ірану після 2015 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 07:11 :53