п'ятниця, 18 травня, 2018, 15:44 Світ
У Вірменії «республіканці» не збираються здавати свої позиції, – вірменський екс-депутат
ZIK
ZIK

Зараз найбільшою проблемою нового прем‘єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна є відновлення законності у державі. Адже правоохоронна сфера, генеральна прокуратура та суди досі перебувають у руках колишньої правлячої еліти.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив колишній голова комітету закордонних справ Вірменії Ованес Ігітян.

За його словами, після приходу до влади нового прем‘єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна не всі були задоволеними частиною зміненого складу уряду.

«Однак конституція така, що влада – швидше політичний орган, ніж технічний. Тому й бачимо там, в основному, тих, хто становить кістяк руху Пашиняна. Та, крім поліції, усіх інших суспільство сприйняло», – розповів Ігітян.

За його словами, після приходу Пашиняна на посаду прем‘єра, атмосфера у Вірменії справді змінилася. Мовляв, головною проблемою держави була корупція та змішання бізнесу і керівництва держави. Олігархи із оточення колишнього прем‘єра Сержа Саргсяна далі залишаються, тож зараз новий уряд здійснює перші кроки, щоб відгородити цих осіб від влади.

«Розповідають, що на митницях процеси в‘їзду та виїзду уже покращилсь. Звичайно, це суто атмосферні питання. Потрібно ж готувати реальні законодавчі та адміністративні зміни. Тут виникатимуть проблеми, адже більшість у парламенті досі належить «республіканцям». Вони не збираються здавати позиції», – наголосив експерт.

Що ж до пов‘язаних із Саргсяном осіб, які зараз перебувають при владі, то їх доля, на думку експерта, вирішуватиметься «у правовому полі».

«Думаю, що таким чином якраз і з‘ясується, хто є хто, що робив і які закони порушив», – вважає Ігітян.

Однак, за його словами, хоча після громадських протестів частина представників влади, як і в Україні, покинула межі держави, все ж «основний кістяк» залишається на своїх посадах.

«Зараз у Нікола Пашиняна інша проблема. Ті органи, як повинні були б займатись відновленням законності, досі зосереджені в руках колишньої правлячої еліти. Зокрема, практично неможливо змінити законним шляхом генерального прокурора. Для цього потрібно 3/5 голосів парламенту. Та й судді залишились тими ж. До того ж все жахливо і у слідчому комітеті», – заявив Ігітян.

Тому на першому місці у Вірменії зараз підготовка до реальних виборів. 

Окрім того, він наголосив: попередня влада завжди демонструвала «якусь міфічну доктрину», намагаючись налагодити хороші стосунки і з Євроазійським економічним союзом, тобто – Росією, і з Європейським Союзом.

«Вони представляли Вірменію таким міфічним мостом між Заходом та Росією. Однак, стосунки цих двох частин настільки віддаляються, що навряд чи такий міст взагалі може існувати», – зазначив він.

Однак, наразі у Вірменії є «доволі об‘ємна» угода із ЄС. Вона хоча і не асоційована, однак дає великі можливості.

«Якщо у минулому керівництво держави намагалось імітувати зближення позицій із ЄС, то з перших кроків нинішньої влади видно, що у неї серйозні наміри. Йдеться про залучення громадянського суспільства до державного контролю, боротьбу з корупцією чи права людини. Тож, якщо Вірменія виконає усі зобов‘язання із ЄС, які добровільно взяла на себе, досить таки наблизиться до європейських цінностей», – переконаний Ованес Ігітян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 08:12 :46