п'ятниця, 18 травня, 2018, 17:36 Львів
У Львові відкрили міжнародну виставку «Листи Юзефи: витяг із забуття»

Сьогодні, 18 травня, у меморіальному музеї «Територія терору» відкрили виставку, присвячену листам депортованої до Казахстану польки Юзефи Буйдо. Не випадково подія відбулася у міжнародний день музеїв, адже ця виставка вже експонувалася за кордоном. Зокрема у Литві, Угорщині та Казахстані. Однак виставка постійно оновлювалася і доповнювалася.

Про це інформує прес-служба ЛМР.

У експозицію увійшли 25 листів Юзефи, які вона писала із заслання своїм трьом донькам. Автор проекту і правнук Юзефи Буйдо Майкл Деніел Сагатіс пояснив, що завдяки листам ми можемо побачити і відчути матріархальну роль, яку посідала 76-річна Юзефа у житті своєї родини. У перших листах вона віддає певні розпорядження, має плани на повернення додому. У наступних текстах її інтонації і риторика помітно змінюються – так трансформує людину життя у депортації.

«Музеї – це заклади, які привідкривають частинку життя, яку ми не завжди можемо побачити у буденності. І сьогодні ми говоримо про історію конкретної людини, про призму емоцій. І це дуже важливий знак. Сьогодні буде відбуватися багато різних заходів, але для нас і для Львова дуже принципово, щоб наші музеї були відкритими до людей. Бо музей – це та частинка життя нашого міста, яка завжди була сильною», – зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Ця виставка – дуже важлива для музею «Територія терору», – підкреслила директор меморіального закладу Ольга Гончар і додала: «Майкл Деніел Сагатіс все життя досліджує історію своєї родини. І він скрупульозно збирає клаптики своєї родинної історії і може пояснити кожному, як відшукати інформацію про своїх предків. І нам дуже близькі подібні методи роботи, а ми так само досліджуємо забуті сторінки історії міста і родин».

Майкл Деніел Сагатіс, також закликав львів’ян ділитися з ним історіями власних сімей і звісно ж завітати на виставку, аби на власні очі побачити живе минуле.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 12:09 :35