п'ятниця, 18 травня, 2018, 17:14 Львів
У Львові працівників музейної сфери відзначили преміями

Традиційно кожного року до Дня музеїв у Львові обирають кращих працівників музейної сфери. Сьогодні церемонія відзначення відбулася у Львівському національному літературно-меморіальному музеї імені Івана Франка, що на вул. І. Франка.

Нагороди від міста вручив мер Андрій Садовий. Переможці у кожній номінації отримають від міста премію у розмірі 25 тис. грн, – передає прес-служба ЛМР.

«Я би дуже хотів, щоб у наші музеї стояли черги відвідувачів. Гості, які приїжджають до Львова, милуються архітектурою, але вони би хотіли на повні груди дихати цією атмосферою, яка передається також через твори мистецтва. Це дуже важлива річ. Спільно з вами я би хотів, щоб ми собі поставили таку амбітну мету – збудувати у Львові великий виставковий комплекс для музеїв і спільно збудувати великий конгрес-центр, щоб можна було приймати гостей з цілого світу, а ввечері насолоджуватись хорошою музикою у новому концертному залі», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Сьогодні з нагоди Міжнародного дня музеїв відбулась урочиста церемонія нагородження кращих музейників міста. Як справжній діамант Східної Європи, Львів нагадує музей просто неба, де є понад 2000 історичних, архітектурних і культурних пам’яток. Особливою гордістю є музеї, у яких зберігаються найбільші цінності. Сьогодні ми вітаємо хранителів та дослідників цих скарбів з нагоди Міжнародного дня музеїв і дякуємо їм за подвижницьку працю. Львів – єдине місто в Україні, яке так відзначає Міжнародного дня музеїв, нагороджуючи не тільки дипломами та подяками, а й грошовими винагородами у розмірі 25 тис. у кожній номінації», – зазначають в управлінні культури ЛМР.

«Ми сьогодні будемо нагороджувати переможців конкурсу на кращих музейників. Цей конкурс уже відбувається з 2011 року. Ми маємо 6 номінацій. Цього року на 6 номінацій подалося 26 музейників, а переможцями стали 10. Три авторські групи і три музейники. Ми сьогодні будемо з вами говорити не лише про роль музею в культурі, в житті міста Львова, а як роль просвітницьку і невід’ємну частину кожного з нас», – зазначила директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

«Вітаю усіх гостей Франкового Дому. Дім, куди люди хоч раз прийшли – вони проходять знову і знову. І нам би дуже хотілося, щоб у кожному із наших музеїв ми завжди почувалися, як вдома. Ми дуже раді, що нагородження найвищої у Львові, чи не єдиної в Україні, музейної премії цьогоріч відбувається саме тут, у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка», – додав директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

Цього року переможцями конкурсу стали:

У номінації «Збереження музейного фонду»:

Творча група Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького у складі:

 • Магінський Любомир Володимирович, завідувач реставраційної майстерні темперного живопису,
 • Дубницька Іванна Євгеніївна, завідувач сектору темперного малярства науково-дослідного реставраційного відділу,
 • Мельник Ірина Федорівна, Художник-реставратор вищої категорії – за комплексну реставрацію «Загорівсько-Вощатинський іконостас» (1722) славетного українського живописця доби бароко Йова Конзелевича (1667−1740).

У номінації «Популяризація фондових збірок»:

Авторська група Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького у складі:

 • Жеплинська Оксана Львівна, завідувач відділом українського мистецтва ХІХ-початку ХХ ст.,
 • Зілінко Роман Ігорович, завідувач відділом виставково-експозиційної та науково-освітньої роботи за проект «Портрети міста. Львів кінця ХVІІІ- першої половини ХІХ ст.».

У номінації «Міжнародна діяльність»:

Авторська група Львівського історичного музею у складі:

 • Чмелик Роман Петрович, директор, Львівського історичного музею,
 • Хавалко Світлана Зіновіївна, головний зберігач фондів – за вагомий внесок у реалізацію міжнародних проектів та виставок у музеях Польщі та Литви: «Замки і палаци України», «Львів у графіці» «Відновлення пам’яті. 150-річчя з дня народження князя кардинала Адама Стефана Сапєгі», «2900 років Національного закладу ім. Оссолінських, «Розвіяні чужими вітрами» у співпраці з польськими та литовськими музейними інституціями.

У номінації «Розвиток музейного маркетингу»:

 • Крамар Катерина Степанівна, учений секретар Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка – за організацію маркетингових заходів з метою залучення відвідувачів та промоції музею.

У номінації «Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв»:

 • Процак Тарас Зіновійович, завідувач відділом «Музей-Арсенал» Львівського історичного музею – за впровадження нових форм роботи з особливими категоріями відвідувачів.
 • У номінації «Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв»:
 • Сірий Руслан Богданович, головний зберігач фондів Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького за реконструкцію та адаптацію електронної архівної програми FotoStation для повного електронного обліку музейної колекції та усіх форм документації в цифровому форматі.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 17:06 :22