Новини » Світ 18 травня, 2018, 10:03
Трамп: Німеччина є бенефіціаром НАТО і отримує від Альянсу більше, ніж вкладає
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і президент США Дональд Трамп. Фото: nato.int
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і президент США Дональд Трамп. Фото: nato.int

Президент США Дональд Трамп розкритикував Німеччину за недостатні витрати на оборону. Генсек НАТО Єнс Столтенберг подякував президенту Трампу за «лідерство» у питанні збільшення видатків на оборону.

Про це повідомляє DW.

Президент США Дональд Трамп у четвер, 17 травня, знову розкритикував порівняно низькі витрати Німеччини на оборону. Американський президент зазначив, що з країнами НАТО, які не виділяють достатньо коштів на оборону, «розберуться». «Зокрема Німеччина повинна демонструвати лідерство в Альянсі шляхом вирішення проблеми довготривалого недовиконання внесків на оборону», – цитує Трампа інформагенція Reuters. Під час візиту генсека НАТО Єнса Столтенберга до США Трамп наголосив, що Німеччина є бенефіціаром НАТО і отримує від Альянсу більше, ніж вкладає.

Німеччина має витратити наступного року близько 1,3 відсотка ВВП на оборону. У той же час вимога НАТО – два відсотки. Серед країн НАТО цього стандарту дотримуються США, Польща, Румунія, Естонія, Латвія, Литва, Греція та Великобританія.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг відзначив «лідерство» Трампа у питанні збільшення витрат на оборону, зазначивши, що минулого року Альянс пережив найвагоміше збільшення бюджету за чверть століття. «Дуже важливо, щоб ми вкладали більше в нашу спільну безпеку», – наголосив Столтенберг, оскільки «ми живемо у дедалі більш непередбачуваному світі».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 20:49 :49